Calvin Klein’in “Obsession For Men” adlı parfümü Amerika’da satış patlaması yaptı

A A

22.10.2018 - 14:12 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Reha Erus / CNN TÜRK

Hindistan’da 13 insanın katili Bengal kaplanını yakalamak için kedigilleri cezbeden bu kokunun kullanılmasına karar verilince ilgi çekti.

Calvin Klein’in “Obsession For Men” adlı parfümü Amerika’da satış patlaması yaptı

Hindistan’ın Maharaştra eyaletinde toplam 13 insanı öldüren bir dişi Bengal kaplanını yakalamak için aylardan beri150 kişinin kızılötesi kameralar dışında filleri kullanarak aramaları ve tuzak kurmaları sonuç vermeyince son çare modaevi Calvin Klein’in “Obsession For Men” adlı erkek parfümünün devreye sokulması kararı verildi.

Hindistan medyası daha önce Tamil Nadu eyaletinde bir kaplanın tuzağa düşürülüp yakalanmasında bu parfüm kullanılldığını ve başarılı sonuç alındığını yazmıştı

Dünyanın en tanınmış kadın parfümü “Chanel No.5” tarih mi oluyor?

Hayvanseverlerin Hinduca Gökyüzü” anlamına gelen “Avni” adı verilen kaplanın öldürülmesine karşı çıkmasına rağmen yetkililer “Obsession for Men” parfumünde büyük kedileri cezbeden misk kedisi dışkısı kokusunu andıran sentetik bir aroma içerdiği ve bunun canlı yakalayabilmek için bir silah olabileceği orman işletmesi sorumlusu Kebir Mişra tarafından belirtildi.

Aynı yetkili yüzlerce litre “Obsession For Men“ in satın alınması için onay çıktığını da sözlerine ekledi. Bu haber duyulduktan sonra özellikle Amerika’da Calvin Klein’in bu parfümünün ilgi çekerek satış patlaması yaptığı medyaya yansıdı.