Can dostlarına sıcak yuva yaptılar

Can dostlarına sıcak yuva yaptılar

Kolej öğrencileri sokak hayvanları için duyarlı bir projeye imza attı. Projede öğrenciler, soğuyan havalar için kedi, köpek ve kuşlara yuva yaptılar.

Öğrenciler, gelecek soğuk havayı düşünerek, 2 ay öncesinden sokak hayvanları için çalışmaya başladılar. Yapılan yuvalar, Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün desteği ile Ataşehir’de belirlenen noktalara yerleştiriliyor.


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Öğrencilerimiz sokak hayvanlarının barınması ve korunması konusunda mükemmel bir projeye imza attılar. El emekleriyle hazırladıkları yuvaları Ataşehir’de, belirlediğimiz noktalara koymaya başladık. Belediye olarak sokak hayvanlarımızın her zaman bakım ve tedavilerini sağlıyoruz. Yazın ilçenin muhtelif noktalarına su kapları koyarak su ihtiyaçlarını, kışın ise beslenme, barınmalarına ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Her zaman can dostlarımızın yanındayız” dedi.“Sokak Hayvanlarına Yuva” projesine yaptığı köpek yuvasıyla katkı sağlayan Bil Koleji İlkokulu öğrencisi Alp Karman sokak hayvanlarının korunmaya ve barınmaya ihtiyaçları olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Köpekleri çok seviyorum. Onların üşümemesi için ben bu yuvayı yaptım. Onlar üşümesin hep sıcacık olsunlar. Arkadaşlarım ve ben sokakta yaşayan hayvanlarımızı ihtiyaçlarının giderilmesinde biraz da olsa katkı sağladıksa ne mutlu bize”.


Yerleştirilen yuvaların yanına mama ve su kapları bırakan çocuklar daha sonra da bu yuvaları ziyaret edeceklerini söylediler.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS