Coachella festivali nedir, ne zaman yapılacak?

Coachella festivali nedir, ne zaman yapılacak?

Coachella festivali birçok ünlü ismin katılımıyla her yıl görkemli bir şekilde gerçekleştiriliyordu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu olmuştu. Peki, Coachella festivali nedir, ne zaman yapılacak?

Güney Kaliforniya’nın Colorado Çölü bölgesindeki Indio’da düzenlenen Coachella festivaline her yıl yoğun bir ilgi gerçekleştiriliyor. Sıra dışı kıyafetlerle festivale katılan kişiler kendi tarzlarını festivalde yaşatıyor.

 Bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında festivalin yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu olmuştu.

COACHELA FESTİVALİ NEDİR?

Her yıl ABD Kaliforniya eyaletinin 'sonsuz güneş ışığı şehri' Riverside, Coachella Vadisi'nde düzenlenen ve yılın en büyük açık hava festivalleri arasında yer alıyor.

İlk yıl sadece 1 gün süren, daha sonra iki güne yayılan festival 2012’den beri cuma gününden başlayarak 2 hafta sonu yani toplamda 6 gün sürüyor.

1999 yılında ilk kez düzenlenen festival günümüzde müziğin yanı sıra çeşitli etkinliklere, sergiler ve sanatın birçok farklı dalındaki sanatçılara ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. ABD’nin ve dünyanın en karlı, en ünlü ve en büyük festivallerinden biri Coachella, 2017’de 214 milyon dolar hasılatla rekor kırdı.

Festivalin organizatörleri katılımcılardan gelen yoğun talep ve ısrarların ardından, 2003 yılından beri festival alanında kamp yapılmasına ve çadır kurulmasına da izin veriyor. 

Bu festivali diğerlerinden ayıran bir özelliği de alanda satılan yiyecekler, Coachella’da satılan dondurmalar, donutlar ve peynirli patates kızartmaları oldukça popüler bir hal aldı. Ayrıca bu festival son yıllarda adeta bir moda festivali havasına da büründü. Coachella’ya katılan ünlü isimlerin giyindiği kıyafet ve ayakkabılar günlerce konuşuluyor ve hayranları tarafından benzerleri satın alınıyor.

COACHELLA FESTİVALİ NE ZAMAN?

Normal şartlarda Nisan - Mayıs ayları gibi yapılan festival 2020 yılında koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edilmişti. Virüs sonrası hayatın normale dönmesi durumunda 2021 yılında festivalin yeniden gerçekleştirilmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS