DAÜ İletişim’e TRT’den büyük ödül

  1. Yaşam
DAÜ İletişim’e TRT’den büyük ödül
DAÜ İletişim’e TRT’den büyük ödül

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik programı öğrencisi Hasan Doğan, TRT’den Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda birincilik ödülü kazandı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Hasan Doğan TRT’de düzenlenen Geleceğin iletişimcileri yarışmasında 1. Oldu. Ödülünü, Ankara’da hocası Doçent Doktor Hanife Aliefendioğlu ile birlikte aldı. TRT’nin nitelikli medya çalışanı yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla üniversitelerin iletişim fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencileri arasında düzenlediği Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nın ödül töreni Bahçelievler Arı Stüdyosunda yapıldı.

Yarışmaya çok sayıda öğrenci katıldı

"Radyo Yayıncılığı", "Televizyon Yayıncılığı", "Sesli Görüntülü Haber Yayıncılığı" ve "Yeni Medya Yayıncılığı" ana kategorilerinde düzenlenen yarışmaya bu yıl 35 üniversiteden 351 öğrenci 211 eserle katıldı. Yarışma, Türkiye'nin yanı sıra Balkanlar, Orta Asya ülkeleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) üniversitelerde iletişim alanında eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlendi. “Sosyal Medya Projesi" alanında ise Doğu Akdeniz Üniversitesinden Hasan Doğan "Dedebiyat" adlı eseriyle birinci seçildi.

TRT’nin 3. yıldır düzenlediği Geleceğin İletişimcileri yarışmasına Yeni medya dalından sosyal medya projesi ile katılan Hasan Doğan birinci dereceye girdi. Yaptığı proje ile sosyal medyadaki clickbait (tıklama tuzağı) kullanarak tamamen bir farkındalık yaratmaya çalıştı. Sitenin içeriğine değinecek olursak büyük gazetelerin ve haber sitelerinin sosyal medyada tık alabilmek için yaptığı haberleri göz önüne alarak topluma faydalı olabileceğini düşündüğü kitap alıntıları yer alıyor.

Başarının sırrı hayatın her alanında mücadele etmektir

Kazandığı ödül ile ilgili açıklama yapan Hasan Doğan şimdilikle diye sözlerine başladı canlı yayında; “Projemde bana destek olan DAÜ’de proje danışmanım araştırma görevlisi Sertaç özdemir’e çok teşekkür ediyorum. benimle Ankara’ya kadar gelen Doçent Doktor Hanife Aliefendioğlu, ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi. "Ödülümü barışa adıyorum, halkların kardeşliğini, halkların sevgililiğini yazmak istiyorum siyasilerimizden rica ediyorum ama bize barış ortamını sağlayın ‘barışı yazmak istiyorum” sözlerini ekledi.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS