Dehşet verici lunapark kazaları!

Lunaparka eğlenmek için gittiler ancak sonunda pek çoğu hayatını kaybetti. İşte gelmiş geçmiş en korkunç ve ölümcül lunapark kazaları...1-Roller Coaster
Japonya'da bulunan Roller Coaster raydan çıktı. Vagonlar uçarak yere çakıldı. Olayda 19 yaşındaki üniversite öğrencisi feci bir şekilde can verdi. Ayrıca 19 kişi yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis kazayı yol üstündeki bir rayın kırılmasına bağlamıştır. Bunun üzerine kapanan eğlence merkezi daha sonra tekrar açıldı fakat tekrar kaza yaşanınca bir daha açılmamak üzere kapatıldı.
2-Su Dünyası
1977 yılında su dünyası isimli California'da bulunan parktaki eğlence ölüm ile sonuçlandı. Kazaya sebep olan güvenlik önlemlerinin yetersizliğiydi. Su kaydırağına binen 33 yaşındaki öğretmenin ağırlığı kaydırağın yıkılmasına neden oldu. Yaşanan kazada 17 yaşındaki bir öğrenci ölmüştür.
3-Dalga Havuzu
Su parklarında oldukça popüler olan dalga havuzu birçok insan tarafından talep görüyor. Altındaki sistem sayesinde dalgalar çıkararak botlara binen insanların kendilerini denizde gibi hissettiği dalga havuzları aynı zamanda da çok kargaşalı bir ortama neden olabiliyor. Amerika'da 1982 yılında 15 yaşındaki bir çocuk dalga havuzunda boğuldu. Olaydan 2 yıl sonra 1984'te 20 yaşındaki bir kişi, 1987'de ise başka bir kişi dalga havuzunda hayatını kaybetti. Su parkı 1996 yılında kapatılmıştır.
4-Krallar Adası
Ohio'da bulunan 'Krallar Adası' isimli eğlence parkında ölüm her yerdeydi. Önce parkta dolaşan bir kişi yanlışlıkla su göletinin içine düştü. Ardından onu kurtarmak için arkadaşları da peşinden havuza atladı. Fakat süs havuzundaki elektrik sistemi sonucunda üçü de akıma kapıldı. Olay sonucunda sadece havuza düşen kişi kurtuldu. Onu kurtarmaya atlayan iki kişi elektrik akımına kapılarak öldü.
5-Galaksi Dünyası Parkı
Bu park dünyanın en büyük kapalı hız trenine sahipti. Aynı zamanda da bu hız treninde birçok kaza yaşandı. Bir gün hız trenine binen kişiler hiç ummadıkları bir durum yaşadı. Roller Coaster'ın tekerleğinin sol tarafındaki cıvatalardan biri çıktı. Bu durum hızla giden trenin raydan çıkmasına ve daha kötüsü de yere çakılmasına neden olmuştur. Birçok kişi bu kazadan göğüs ve boyun yaralanmasıyla kurtuldu fakat bazıları feci şekilde can verdi.
6-Battersea Park
Bir başka hız treni kazasıda İngiltere'de yaşandı. 1972 yazında tahtadan yapılmış bir hız treni yol üzerinde giderken tepe noktasında raydan çıktı. Vagonlar süratli bir şekilde çakıldı 5 çocuk öldü. Bir çok kişi ise yaralandı. Bu kazadan iki sene sonra park tamamen kapatıldı.
7-Perili Kale
Şaşırtıcı bir şekilde tarihin en kötü lunapark kazası ne bir hız treninde ne de bir dönme dolapta gerçekleşti. Korku tünelinde yaşanan kazada 11 Mayıs 1984'te New Jersey'de perili kale isimli korku tünelinde birden alevler çıktı. Rüzgar alevleri tetikledi ve alevler rüzgarında etkisiyle kalenin metal duvarlarını ısıtmaya başladı. Sıcaklık 2000 dereceye kadar yükseldi. Kalenin içinden bir çok insan kaçmayı başardı fakat 8 genç alevlerden kaçamadı yanarak can verdiler. olaydan sonra parkta güvenlik dedektörlerinin eksikliği tartışıldı. Fakat yangının kundaklama sonucu olduğu iddia edildi..
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS