Denizin dibinden ütü masası çıktı

Denizin dibinden ütü masası çıktı

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi öncülüğünde düzenlenen etkinlikte dalgıçlar, denizin dibinden bisikletten ütü masasına kadar çok sayıda eşya çıkardı.

İzmir'deki etkinlikte dalgıçlar, deniz dibinden bisikletten ütü masasına kadar çok sayıda eşya çıkardı. Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi öncülüğünde Deniz Polisi Sualtı ile Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı Dalış timleri ve üniversitelerin dalış kulübü üyelerinin katıldığı etkinlikte, dalgıçlar, Pasaport İskelesi civarında deniz dibini taradı.


Görüş mesafesinin 1 metreye ulaşmadığı belirtilen deniz altından, kısa sürede çok sayıda nesne çıkarıldı. Çıkarılanlar arasında İzmir Büyükşehir Belediyesine ait 2 kiralık bisikletin yer alması dikkati çekti. Ayrıca ütü masası, bank, çok sayıda sandalye, şişe ve teneke kutu da zorlu uğraş sonucu deniz dibinden alındı.


Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, gazetecilere açıklamasında, denizlerin temiz tutulup gelecek nesillere daha iyi durumda teslim edilmesi gerektiğini söyledi.


Etkinlikle temizlik algısı oluşturmak istediklerini dile getiren Öztürk, "Denizlerimize gereken özeni göstermiyoruz. En iyi temizlik, kirletmemektir. Çıkarılanlar nasıl oldu da denize gitti, anlamadık" diye konuştu. Deniz kirliliğinin canlıların yaşamasına engel olduğunu vurgulayan Öztürk, bu konuda daha duyarlı davranılması çağrısında bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS