Dev domino gösterisi!

Dev domino gösterisi!

Avustralya'nın Melbourne kentinde, 7 binden fazla büyük boy taş kullanarak hazırlanan ve 25 dakika süren domino gösterisini binlerce kişi izledi.

Gösterinin hazırlanması için gönüllü olan 300'e yakın kişi, sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmaya başladı. 2 kilometrelik güzergaha 7 binden fazla taş döşendi.


Taşların domino etkisi oluşturarak devrileceği güzergahı dolduran binlerce Avustralyalı saatlerce gösterinin başlamasını bekledi.


Gösteri saat 17.00'de ilk taşın devrilmesiyle başladı. 25 dakika süren gösteriyi görüntülemek isteyen Avustralyalılar birbirleriyle yarıştı. Son taşın düşmesiyle birlikte, izleyiciler hep birlikte sevinç çığlıkları attı.


Rengini seç, kişiliğini öğren!


Gösterinin organizatörü Betty Amsden, AA muhabirine yaptığı açıklamada insanları mutlu etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.


Gösterinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Amsden, "Ekibimdeki insanlar ve Art Centre olmasaydı yapabilmemiz mümkün değildi" diye konuştu.


Daha önce Londra, Kopenhag, Marsilya ve Helsinki gibi kentlerde düzenlenen gösteri, Avrupa dışında ilk kez Melbourne'da yapılmış oldu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS