İskoçya'da dev tavşana yuva aranıyor

A A

10.02.2016 - 11:36 Son Güncelleme:

İskoçya'da sahibinin çok büyük olduğu için bakamadığı dev tavşana yuva aranıyor.

İskoçya'da dev tavşana yuva aranıyor

Atlas isimli dev tavşan, bakımı zorlaştığından sahibi tarafından İskoçya Hayvan Yardım Derneği’nin Glasgow’da yer alan merkezine bırakılmış. Organizasyonun sahiplendiği yedi aylık dev tavşan şimdiden yedi kilo ve ortalama bir köpek büyüklüğünde. Üstelik daha da büyümesi bekleniyor. İskoçya Hayvan Yardım Derneği hem evinde hem kalbinde bu dev yer tavşana yer açabilecek hayvanseverlere çağrı yapıyor.

İskoçya'daki organizasyonun yetkililerinden Anna O’Donnell “Atlas, ilgiyi seven, arkadaş canlısı bir tavşan. Ayrıca eğlenceli karakteriyle herkesi güldüren bir hayvan. Onu sahiplenecek kişinin, bakımı konusunda da bilgili olması gerekiyor” diyor.

Üçüncü dünya savaşı çıkarsa kaçabileceğiniz 14 yer!

Atlas, “dev kıtasal tavşan” türüne giriyor. Avrupa’nın en eski türlerinden olan bu tavşanlar genellikle gelişimleri tamamlandığında yaklaşık 15 kilo oluyor, uzunlukları ise 1.2 metreyi buluyorlar. ama Dünya’nın bilinen en büyük dev tavşanı Ralph gibi 24 kiloyu zorlayanlar da görülüyor.

Dev tavşanlara tuvalet eğitimi verilebiliyor. Aynı köpekler gibi onlar da isimlerine yanıt veriyorlar, top oynuyorlar. Ralph ve Atlas gibi beklenenden büyük olan tavşanların haftalık yemek ihtiyacını karşılamak 250 lirayı buluyor. Dev tavşanlar bir yılda 2 bin havuç ve 700 tane elma tüketiyorlar.