Ali Ekber Çiçek, Edremit'te anıldı

  1. Yaşam
  2. Diğer
Ali Ekber Çiçek, Edremit'te anıldı
Ali Ekber Çiçek, Edremit'te anıldı

Türk Halk Müziği Sanatçısı Ali Ekber Çiçek, ölümünün 11'inci yılında Balıkesir'in Edremit İlçesi'ndeki mezarı başında anıldı.

Edremit Belediyesi, Halk Müziği Sanatçısı Ali Ekber Çiçek'in ölüm yıldönümü için kabri başında anma etkinliği düzenledi. Edremit'in Tahtakuşlar Mahallesi'ndeki törene sanatçının eşi Can Çiçek, kızı Ebru Çiçek, Edremit Belediye Başkanı CHP'li Kamil Saka, bazı siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Çiçek'in sevenleri katıldı.

Ali Ekber Çiçek'in 11'inci anma yıldönümü olduğunu hatırlatan eşi Can Çiçek, "Ali Ekber Çiçek'i anlatmak, tabi ki bir yerlere sığdıramıyoruz. Biz onu anlatmakla bitiremiyoruz. Gönüllerimizde, kalplerimizde her zaman yaşatacağız. Ali Ekber ile bir konuşmamızda 'üzülmeyin, ağlamayın ben ölmeyeceğim. Ben ölüm uykusuna yatıyorum. Tanrı benim kulağıma seslendiği zaman 'Ali Ekber çık dışarı, yeni nizamda görüşürüz' diye bize bir şey söyledi. Ben de diyorum ki yeni nizamda görüşürüz. Vardır bir hikmeti bunun. Bunun dışında da bir şey söyleyemiyorum. Bilmiyorum bizi duymaz görmez, işitmez ancak tanrının sesini işitebilir. Nurlar içinde yatsın" dedi.

Ali Ekber Çiçek'in Türk Halk Müziği sanatçısı kızı Ebru Çiçek, duygularını şöyle dile getirdi: "Acımızı anlatmaya gücüm yok. Ama dostlarımızın varlığıyla güçleniyoruz. Zaman geçtikçe azalıyor denilen şey tamamen yalan. Acımız daha büyüyor. Ama Allah'tan o kadar güzel dostlarımız var ki hepsi kardeşi gibi babamı, ağabeyi gibi, babası gibi gördüğü için onların sayesinde daha da güçleniyoruz. Hepiniz var olun, sağ olun."

Konuşmaların ardından, sanatçının mezarına karanfiller bırakıldı ve dua okundu. Daha sonra Tahtakuşlar Mahallesi meydanında Ali Ekber Çiçek anısına yemek hayrı düzenlendi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS