Belediyeden engellilere ev ziyareti

Belediyeden engellilere ev ziyareti

Başakşehir Belediyesi, ilçede yaşayan engellilerin daha rahat yaşaması için çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak "Engelsiz Ev Ziyaretleri" projesini hayata geçiren Belediye, engelli vatandaşları evinde ziyaret ederek, sorunlarını yerinde araştırıp çözüm buluyor.

Sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çeken Başakşehir Belediyesi, "Engelsiz ev ziyaretleri" projesi ile ilçedeki engelli vatandaşların eğitim, istihdam, ulaşım, yemek, sağlık gibi sorunlarına çözüm üretiyor.

Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından proje kapsamında gerçekleştirilen ziyaretler müdürlük yetkilileri ve sosyolog eşliğinde yapılıyor. Yetkililer engelli bireyleri evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinliyor, ailelerin taleplerini alıyor ve çözüme kavuşturuyor.

Akülü sandalyesinin bakımı yapıldı

2016 yılı Haziran ayı içerisinde başlatılan ev ziyaretlerinin sonuncusu Başakşehir Ziyagökalp Mahallesi'nde ikamet eden 35 yaşında engelli oğulları olan Kemal-Lütfiye İlter çiftine yapıldı.

Başakşehir Belediyesi tarafından yalnız bırakılmayan ortopedik ve zihinsel engelli olan Davut İlter'in belediye tarafından akülü sandalyesinin bakımı yaptırıldı. Engelli genç talep ettiği sürece Başakşehir Belediyesi görevlileri tarafından istediği yere asansörlü araçlarla ulaşımı sağlanıyor. Ayrıca aileye Destekkart veriliyor.

"Engellilerimizin her zaman yanında olacağız"

Ziyarete katılan Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürü Dr. Şaduman Kutay ziyaret ile ilgili şu bilgileri paylaştı: "Bizler belediye olarak ilçemizdeki engelli vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek hatırlarını sormak, yanlarında olduğumuzu bildirmek istedik. Bu nedenle de 2016 yılından bu yana ilçemizdeki ailelerimize ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Elimizdeki kaynaklarımızı, imkanlarımızı bu insanlara ulaştırmaya onlara dokunmaya gayret ediyoruz. Bugün de Davut kardeşimizi ailesiyle birlikte ziyaret ettik. Davut'un ayağında engeli var, uzun süredir de doktora götürülmemiş. Belediyemizin imkanları ile Davut'u hastaneye götürerek yeniden muayene edilmesini sağlayacağız. Davut'un yürümesi için bir umut varsa bizler sonuna kadar bunun takipçisi olacağız."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS