Camide iftar dönemi

  1. Yaşam
  2. Diğer
Camide iftar dönemi
Camide iftar dönemi

Ramazan ayında çeşitli iftarlar düzenleyen Başakşehir Belediyesi bu yıl iftar programlarına camiileri de ekleyerek, bir ilki gerçekleştirdi. Cami cemaatinin katılımı ile gerçekleştirilen iftarlar ramazan ayı boyunca 7 cami de devam edecek.

Başakşehir Belediyesi'nin bu yıl ilk defa gerçekleştirdiği Cami İftar Programları başladı. Her gün 7 ilçe camisinin kapalı alanlarında gerçekleştirilen Cami İftarları, Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Mahalle sakinlerinin ve cami cemaatinin Ramazan ayının bereketinin birlikte paylaşıldığı Cami iftarları Ziya Gökalp Mahallesi'nde yer alan Hz. Ömer Camisi'nde yapıldı.

Kur'an kursu öğrencileri ve cami cemaatinin katılımı ile gerçekleştirilen programda, vatandaşlar dualarla birlikte iftar açtı.

Camii iftarlarının ihtiyaç sahipleriyle cami cemaatini aynı sofrada buluşturup, ramazanın bereketini paylaştırdığını kaydeden vatandaşlar, uygulamanın yaygınlaştırılmasını ve geleneksel hale getirilmesini istediler.

Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Cami iftarı verilecek camilerin uygun kapalı alan olup olmadığına göre belirlendiği kaydedilerek, Ramazan ayı boyunca devam edecek olan iftarlara yaklaşık 35 bin Başakşehirlinin katılması bekleniyor.

Bu yıl ilk kez başlayan ve geleneksel hale getirilecek olan Cami İftarları 7 ilçe camisinde eş zamanlı olarak yapılıyor.

İftar verilen camilerin isimleri ise şöyle:

Ziya Gökalp Mahallesi'nde (Hz. Ömer Cami)
Güvercin tepe Mahallesi (İmam Oğulları Cami, Kuba Cami, Hz Ali Cami)
Şahintepe Mahallesi (Hacı Ahmet Merkez Camii Ve Kur'an Kursu)
Altınşehir Mahallesi (Aksaray İli Bekarlar Kasabası Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği)

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS