El ve ayaklarında 20 değil, 24 parmak var

A A

23.05.2016 - 16:24 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: DHA

Denizli'nin Çivril ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Ali İhsan Özdemir'in el ve ayaklarında 20 değil 24 parmak var. Elleri ve ayakları altı parmaklı doğan Ali İhsan Özdemir, 24 parmaklı olmasının şimdiye kadar hayatını olumsuz etkilemediğini, bütün parmaklarını kullanabildiğini söyledi.

El ve ayaklarında 20 değil, 24 parmak var

Çivril'de yaşayan üç çocuk babası işçi emeklisi Ali İhsan Özdemir'in ellerinde 12, ayaklarında da 12 olmak üzere toplam 24 parmağı var.

Doğuştan elleri ve ayakları altışar parmaklı doğan Özdemir, görenleri şaşırtıyor.

Parmaklarının hepsini kullanabildiğini söyleyen Özdemir, "Doğuştan ellerimde ve ayaklarımda altışar parmak var. Toplamda 24 parmağım var. Görenler ilk başta şaşırsa da ben bu durumdan rahatsız değilim. Biz beş kardeşiz. Ağabeyim ve benim el, ayak parmaklarımız altışar tane. Diğer kardeşlerimde böyle bir şey yok" dedi.

Mardin Valiliği: Nusaybin'de 403 terörist etkisiz hale getirildi

Çocukluk döneminde el ve ayak parmaklarının fazla olmasının kendisini de şaşırttığını, ancak daha sonra alıştığını belirten Özdemir, "Sadece en küçük parmaklarımda güç, diğerlerine göre daha az. Ama fonksiyon olarak hepsi işlevini yapıyor. Fazla parmaklarım ne iş hayatında ne de sosyal yaşantımda hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Sadece askere gideceğim zaman istersem çürük raporu alabileceğimi söylediler. Ama ben istemedim ve askerliğimi yaptım geldim" diye konuştu.

Cerattepe’deki özel güvenliğe silah ve mermi