TEGV, Bütün Çocukların 23 Nisan’ını kutluyor 

  1. Yaşam
  2. Diğer
TEGV, Bütün Çocukların 23 Nisan’ını kutluyor 
TEGV, Bütün Çocukların 23 Nisan’ını kutluyor 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ülkemizin dört bir yanındaki etkinlik noktalarında çocuklarla birlikte kutluyor. 23 Nisan vesilesi ile TEGV, eğitime gönül veren herkesi EGITIM yazıp 3353’e göndererek çocukların eğitimine 10 TL katkıda bulunmaya davet ediyor.

Bu sene 22. yaşını kutlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye’nin 72 Etkinlik Noktasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çeşitli etkinliklerle kutluyor. 22 yılda 2 buçuk milyona yakın çocuğu çağdaş ülkelerin eğitim anlayışı ile buluşturan Eğitim Gönüllüleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’da bayram coşkusunu çocuklarla paylaşıyor. Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olarak TEGV, tüm etkinlikleri ve kutlamaları ile çocuklara yeni bir ufuk açıyor; hem çocukluklarını güzel geçirmelerini hem de geleceğe umutla bakmalarını sağlıyor.

TEGV geleceğe güvenle bakıyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, 22 yıldır uyguladığı özgün eğitim modeli sayesinde, ilköğretim çağındaki çocukların geleceğe donanımlı hazırlanmaları için yaşam becerilerini geliştirecek ve temel eğitimlerine destek verecek çağdaş eğitim olanakları sunuyor.

Yüz binlerce çocuğu nitelikli eğitim desteği ile tanıştıran TEGV, çocukların yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı oluyor. Yirmi iki yıl içerisinde Eğitim Gönüllülerini destekleyen kurumsal ve bireysel bağışçıların, aktif çalışan gönüllülerin ve eğitim dostlarının; yani kısaca bütün harika insanların verdiği güçle TEGV, geleceğe güvenle bakıyor. Yıllar boyunca geliştirdiği eğitim deneyimini gelecek nesillere gururla aktarıyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında: 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 31 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık on bin gönüllüsünün yardımıyla kuruluşundan bu yana 2 buçuk milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS