Dünyaca ünlü bir müzisyendi, kadın olduğu öldüğünde anlaşıldı

Billy Tipton dünyaca ünlü jazz piyanisti ve saksofoncusuydu. Fakat onunla ilgili gerçek öldüğünde ortaya çıktı. O aslında erkek değil, kadındı!Billy Tipton 29 Aralık 1914 tarihinde ABD'nin Oklahoma eyaletinde dünyaya geldi. Bir kız çocuğuydu ama büyüdükçe kendini erkek gibi hissettiğinin farkına vardı.
1930'larda müzik kariyerine başladı. Önce yerel kulüplerde sahneye çıoktı ünü artmaya başladıkça kadın olduğunun anlaşılmaması için göğüslerini bantladı ve pantolonlarının içine yastık koymaya başladı.
Korkunç bir kaza geçirdiğini söyleyen Tipton, ameliyat oldu göğüslerini kalıcı olarak aldırdı.
Resmi olarak evlenemedi ama hayatına sayısız kadın girdi. Hayatının en uzun ilişkisini ise Kitty ile yaşadı ve Kitty'nin 3 çocuğuna da babalık yaptı.
10 yıl sonra Kitty'den ayrılan Tipton ölümüne dek Maryann adlı bir kadınla yaşadı.
Billy 1989 yılında 74 yaşında hayatını kaybetti. Tipton'un babalık yaptığı oğullarından biri olan William, babasının aslında 'transeksüel' olduğunu açıkladı.
Kitty ise bu konuyla ilgili konuşmak istemediğini açıkladı.
Yani Billy Tipton'ın 74 yıllık hayatında kadın olduğu ancak öldükten sonra öğrenildi.
Annesi erkek çıktı!
Müge Anlı'nın programında herkesi şaşkına çeviren bir olay ortaya çıktı. 8 Mart'a Kumburgaz'da oturan ve 'Handan' isimli bir butiği işleten Şükran Aktaş (60), fenalaşarak Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Aktaş tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Doktorlar, Aktaş'ın ölümünü şüpheli bulunca ceset Adli Tıp'a kaldırıldı. Adli Tıp'ta yapılan incelemede Aktaş'ın erkek olduğu ortaya çıktı. Bu ilginç durum, Aktaş'ın eşi ve 22 yaşındaki kızına bildirildi. Aktaş'ın eşi ve kızı duyduklarına inanamadı. Handan Aktaş'ın eşi, "Nasıl olur, benim eşim kadın, üstelik benden bebek dünyaya getirdi" dedi.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS