Dünyanın en garip şampiyonaları

  1. Yaşam
Dünyanın en garip şampiyonaları

Rekabet ve yarışmalar dünyanın her yerinde ilgi gören organizasyonlardır. Olimpiyatlar, atletizm şampiyonaları, Şampiyonlar Ligi, Dünya Kupası, tenis turnuvaları gibi. Bazı şampiyonalar var ki gerçekten neden ve niye yapıldığına bile anlam veremeyebilirsiniz. Ancak gerçekten bu şampiyonaların da takipçileri ve hayranları var. Görünen o ki çok da eğleniyorlar. İşte dünyanın en garip 6 şampiyonası;Dünya Saklambaç Şampiyonası
Alpler'in eteklerinde bulunan terk edilmiş bir İtalyan köyü olan Consonno'da düzenlenen şampiyona. İlk kez 2010 yılında düzenlenen ve eğlenceyi seven yetişkinlerin katıldığı bu şampiyona her yıl yapılıyor.
Dünya Sandalye Yarışması
Hemen hemen herkesin çocukken oynadığı bir yarışma olan sandalye yarışmasının yüzlerce kişiyle oynandığı şampiyona. Üstelik birinciye ödül olarak 10 bin dolar veriliyor. Bu şampiyona için kurallar çok basit. En az 18 yaşında olmak, müzik duruncaya kadar hareket etmek ve müzik sustuğu an bir sandalyeyi kapmak.
Dünya Burun Şampiyonası
Bu yarışmaya katılmak için burnunuzun en az 4 santimetre genişliğinde ve erkekler için 6, kadınlar için de 5 santimetre uzunluğunda olması şart. Kazanan, uzunluk ve genişlik bir araya getirildiğinde en büyük burnu olan kişi seçiliyor.
Dünya Ayak Parmağıyla Güreş Şampiyonası
1974 yılında İngiltere Staffordshire'de bir grup arkadaş İngiltere'nin neden hiçbir şeyde dünya şampiyonu olmadığı konusunda tartışırken ortaya çıkan şampiyona. O yıldan bu güne kadar her yıl düzenleniyor. Ve oldukça da popüler.
Dünya Isırgan Otu Yeme Şampiyonası
Yine İngiltere'de doğmuş bir garip şampiyona daha. Dorset'te düzenlenen bu yarışmada dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar küçük bir giriş ücreti ödedikten sonra yiyebildikleri kadar ısırgan otu yer. Birinci minik bir kupa ve 100 sterlinlik ödülün sahibi olur.
Dünya Yumurta Kırma Şampiyonası
Her yıl dünyanın dört bir yanından İngiltere'ye gelen yarışmacılar, Rus Yumurta Ruleti (alnına yumurtaları ezme), Yumurta Statik Rölesi (yumurta atma) gibi sıradan zorluklarla yarışırlar. Her kategorinin birincisine büyük bir kupa verilir.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS