Efsa İsminin Anlamı Nedir? Efsa İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Efsa İsminin Anlamı Nedir? Efsa İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Efsa İsminin Anlamı Nedir? Efsa İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Fazla bilinen bir isim olmayan Efsa adı, sihirbaz ya da efsuncu anlamına gelir. Aynı zamanda Cennet ırmaklarından birinin ismi olarak da ön plana çıktığı için oldukça ilgi görmektedir. Köklü bir tarihe sahip olarak öne çıkan bu isim genelde kız çocukları için kullanılır. Hem tarihi ve güzel anlamı hem de etkili okunuşu doğrultusunda tercih edilen isimler içerisinde yer alır. Özellikle insanı tesir edici bir anlamı doğrultusunda öne çıkar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Efsa İsminin Anlamı Nedir?

Değişik kelimeler üzerinden ifade edilmesi ile birlikte Efsa adı kız çocukları için kullanılan güzel isimlerden biridir.

- Sihirbaz
- Efsunlu
- İnsanı etkileyen ya da tesir eden

Böylesi güzel ve güçlü anlamları doğrultusunda kız çocukları adına kullanılacak hoş isimler içerisinde yer alır. Özellikle bir insanı etkileyecek karakteristik bir yapıya sahip kişiyi anlatan anlamı ile değerlendirilir. Bu yüzden anne ve babaların tercih ettiği ve sevdiği isimler içerisinde bulunur.

Efsa İsmi Kur'an'da Geçer mi?

Efsunlu veya sihirbaz gibi anlamları doğrultusunda öne çıkan Efsa ismi, son dönemlerde kız çocukları için oldukça ilgi görmektedir. Bununla beraber kökeni Farsça ya dayanan bu güzel isim, Kur'an-ı Kerim'de yer almaz. Köklü bir tarihe sahip olan ve farklı kültürlerde kullanılan bu güzel isim, Kur'an-ı Kerim'de geçmeyen adlar içerisinde bulunmaktadır.

Efsa İsminin TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Türk Dil Kurumu'na bakıldığı zaman Efsa ismi iki farklı biçimde ele alınır ve anlam olur. Bu bağlamda efsunlu ya da sihirbaz anlamları üzerinden kullanıldığını söylemek mümkündür. Bu da kız çocukları doğrultusunda onların değerini ve etkisini gösteren bir anlam olarak destekler. O yüzden kız çocukları için uyumlu ve aynı zamanda etkili, güzel isimler içerisinde yer almaktadır. Başka isimlerle veya tek başına alternatif olarak kullanılabilir.