Elektronik kelepçe bile hırsızları durduramamış

A A

16.05.2016 - 15:21 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Ali Aksoyer / DHA

İstanbul'da girdikleri evlerden çok sayıda hırsızlık yapan 18 kişilik hırsızlık şebekesi polis tarafından yakalandı. Şebeke lideri olduğu iddia edilen Serkan K.'nın (28) ayak bileğindeki elektronik kelepçeyle hırsızlık yaptığı ortaya çıktı. Şüphelilerle birlikte çok sayıda çalıntı eşya ile bir çalıntı otomobil ve 3 tabanca ele geçirildi.

Elektronik kelepçe bile hırsızları durduramamış

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından 27 Kasım 2015 tarihinden bu yana takip edilen hırsızlık çetesine önceki gün sabaha karşı operasyon yapıldı.

Sultangazi ilçesinde daha önceden belirlenen 28 adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda 18 kişi gözaltına alındı. Hırsızlık Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelilerin 52 ayrı evden hırsızlık, çok sayıda otomobil hırsızlığı ve 4 kapkaç olayının failleri oldukları tespit edildi.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda hırsızlıklarda kullanılan çalıntı bir otomobil ile çok sayıda çalıntı eşya ve 3 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildiği belirtildi. Öte yandan şüphelilerin daha önceden çaldıkları 9 otomobilin polis tarafından bulunarak sahiplerine teslim edildiği belirtildi.

Hırsızlık şebekesinin lideri olduğu iddia edilen Serkan K.'nin ise ayağındaki elektronik kelepçeyle hırsızlık yaptığı ve çetesini yönettiği tespit edildi. Hırsızlık suçundan girdiği cezaevinde 4 yıl kaldıktan sonra cezasının son bir yılını dışarıda geçiren Serkan K.'ye elektronik kelepçe takıldığı öğrenildi. Gece saatlerinde evden ayrılması yasak olan Serkan K.'nin gündüz çetesine talimatlar verdiği gece ise telefonla adamlarını yönettiği öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.