Eray İsminin Anlamı Nedir? Eray İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Eray İsminin Anlamı Nedir? Eray İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Eray İsminin Anlamı Nedir? Eray İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Eray isminin anlamı temiz erkek ya da ay gibi parlak demektir. Eray isminin diğer anlamlarından biri de ayın ilk günlerinde doğan ya da erken ay demektir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eray İsminin Anlamı Nedir?

Eray, Türkçe kökenli bir isimdir ve ülkemizde erkek ismi olarak kullanılır. Eray isminin birçok anlamı vardır. Bu anlamlardan ilki temiz erkek, yiğit ya da şen erkek demektir. Eray isminin bir diğer anlamı ise ayın hilal durumu yani yeni ay anlamındadır.

Eray İsmi Kur'an'da Geçer mi?

Eray ismi Kur'an'da geçmez. Anlamı bakımından kötü bir anlam barındırmadığı için Kur'an'da geçmese de dinen caiz olduğundan dinimizce Eray isminin koyulmasında bir sorun bulunmaz. Bu nedenle anne baba adayları erkek bebeklerine alternatif olarak Eray ismini düşünebilirler.

Eray İsminin TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Eray isminin TDK sözlük anlamı yeni ay, ayın hilal durumu demektir. Eray isminin diğer anlamları yiğit, şen erkek, ayın ilk günlerinde doğan ya da bilen er demektir.

Eray İsminin Özellikleri Nelerdir?

Eray ismine sahip olan kişiler genellikle çabuk sinirlenen kişilerdir. İş hayatlarında başarılı olurlar fakat acımasız da olmaları muhtemeldir. Hırslılardır ve kendilerinden daha iyi birini gördüklerinde daha çok hırs yaparak durumu olumsuza çevirebilirler. Sevdikleri insanlara çok yakın olurlar fakat sevmedikleri insanları da asla yanlarına yaklaştırmazlar. Titiz ve düzenli olmaları en sevilen ve takdir edilen huyları arasındadır.

El becerileri yüksektir ve analitik düşünce yetenekleri de vardır. Çalışkanlardır, detayları fark etmekten ve ince düşünceli olmaktan vazgeçmezler. Olumsuz özellikleri arasında aşırı gururlu ve aşırı hırslı olmalarını sayabiliriz. Geri planda kalmayı hiç sevmezler. Girdikleri her ortamda dikkat çekmek ve ilgi odağı olmak isterler. Eleştiriden hoşlanmazlar fakat insanları eleştirmekten de geri durmazlar.