Eşofman Nasıl Yazılır? Eşofman TDK Doğru Yazılışı... Eşortman Mı Eşofman Mı?

Eşofman Nasıl Yazılır? Eşofman TDK Doğru Yazılışı... Eşortman Mı Eşofman Mı?

Eşofman Nasıl Yazılır? Eşofman TDK Doğru Yazılışı... Eşortman Mı Eşofman Mı?

Bazı harfler okunuşları ile beraber aynı zamanda yazılışları üzerinden hatalar yaratabilmektedir. Özellikle sert sessiz olarak bilinen bazı harfler üzerinden zorlanılması sebebiyle önemli yazım hataları yaşanır. Bunlar içerisinde eşofman kelimesi en çok yapılan yazım hataları içerisinde yer almaktadır. Bu kelimenin doğru yazılışı ve okunuşunu öğrenmek için, Türk Dil Kurumu üzerinden gerekli bilgileri almak yeterlidir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eşofman Nasıl Yazılır?

Gün içerisinde yaygın olarak kullanılan sportif kıyafetler arasında gelen eşofman, kelime açısından genelde yanlış biçimde ele alınmaktadır. TDK üzerinden bakıldığı vakit bu kelimenin doğru yazılışı, ‘Eşofman’ şeklinde öne çıkmaktadır. Bu yazılışı ile beraber cümle içerisinde de tek başına kullanılabilir; aynı zamanda doğru okunuşu üzerinden de ele alınabilir.

Eşofman TDK Doğru Yazılışı

Türk Dil Kurumu Türkçedeki tüm kelimeler için doğru şekilde ele aldığı yapıları sunar. Bu bağlamda TDK açısından kelime, ‘Eşofman’ olarak nitelendirilir. Hem okunuşu hem de yazılışı bakımından aynı şekilde ele alınması gereken kelimelerden biridir.

Eşofman (Doğru)

Eşortman (Yanlış)

Yukarıda verilen yanlış ve doğru kelimeler üzerinden inceleme yaparak, cümle içerisinde de tek başına bu kelime kullanılabilir.

Eşortman mı, Eşofman mı?

Küçükten büyüye herkesin dilinde olan ve çok sık yanlış yapılan kelimelerden biri eşofman sözcüğüdür. Bu kelimenin Türk Dil Kurumu üzerinden doğru yazılışı, ‘Eşofman’ biçiminde ele alınır ve değerlendirilir. Spor çalışmalarında genel olarak giyilen, pamuklu tür üzerine yapılmış kıyafetler eşofman olarak bilinir.

‘’Bugün kendime spor için yeni bir eşofman aldım.’’

‘’Kulübün eşofmanları gerçekten çok şık.’’

‘’Çocuklar okul için yeni eşofman istiyor.’’

Birçok değişik cümle içerisinde ya da tek başına, eşofman kelimesi doğru yazılışı üzerinden değerlendirilebilir. Ayrıca günlük yaşam içerisinde de en çok kullanılan kelime çeşitleri içerisinde yer aldığını söylemek mümkün.