Facebook'tan Ankara için ''güvendeyim'' uygulaması

Facebook'tan Ankara için ''güvendeyim'' uygulaması
Sence son 20 yılın en iyi buluşu ne?

Sosyal paylaşım sitesi, terör saldırısının ardından Ankara'daki kullanıcıların güvende olup olmadıklarını bildirmeleri için bir uygulama açtı. Benzer bir uygulama Paris'teki terör saldırıları sonrası da gündeme gelmişti.

Sosyal paylaşım sitesinin, Ankara'daki kullanıcılara gönderdiği mesajda, "iyi misin, görünüşe göre türkiye'nin başkenti ankara'da patlamadan etkilenen bölgedesin. Güvende olduğunu bildirerek, iyi olduğundan arkadaşlarını haberdar et. Bunu yaptığında bir bildirim alacaklar" ifadesi yer alıyor. 


Kullanıcılardan güvende olup olmadığını bildirmek için "güvendeyim" veya "bölgede değilim" seçeneğini kullanmaları da isteniyor. Facebook ayrıca, "medya kaynakları Türkiye'nin başkenti Ankara'da bomba yüklü araçla askeri birliklere bir saldırı düzenlendiğini bildiriyor.Patlama yerel saatle Çarşamba akşamı gerçekleşti" bilgisine de veriyor.


Arkadaşlarının bölgede veya güvende olduğu bilgisine ulaşması sağlanan kullanıcılara "arkadaşını ara" seçeneği de sunuluyor.


Facebook benzer bir uygulamayı, 13 Kasım 2015'te Fransa'daki terör saldırıları sonrasında Paris'teki kullanıcılar için de açmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS