Film gibi bir hayat hikayesi: Erkek olduğu öldüğünde anlaşıldı

8 Mart 2017 tarihinde Handa Kaya, nüfus cüzdanındaki adıyla Şükran Aktaş hayatını kaybetti. O ana kadar sadece yakın çevresinin tanıdığı Kaya’yı ölümünden sonra tüm Türkiye tanıdı. Çünkü yapılan otopside Handan Kaya’nın erkek olduğu anlaşıldı.İstanbul Kumburgaz’da yaşayan 60 yaşındaki Handan Kaya (Şükran Aktaş), 8 Mart’ta evinde fenalaştı. Kalp rahatsızlığı geçiren kadın 22 yaşındaki kızı T.K. tarafından Silivri Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, burada yaşamını yitirdi. Kızı T.K., annesinin ölümünde doktorun ihmali olduğunu iddia edince, Kaya’nın cesedine otopsi yapıldı. Ve T.K., hayatının şokunu yaşadı. Annesi sandığı Handan Kaya annesi değildi ve aslında bir erkekti.
Film gibi bir hayat hikayesi de böyle ortaya çıktı. Handan Kaya adını kullanan Nail Ç., 13 yaşında Tekirdağ’daki evinden ayrılmış bir daha da ailesinin yanına dönmemişti. Şükran Aktaş isimli birinin kimliğini yolda bulan Nail Ç., yıllarca sahte kimlikle yaşadı ve İstanbul’un en büyük hastanelerinin birinde hemşirelik yaptı.
M.K ile 1993 yılında beraber olan Nail Ç., bu ilişkiden bir çocukları olduğunu söyledi. Çift daha sonra ayrıldı çocuk T.K., annesi olarak bildiği Nail Ç’nin yanında kaldı. Nail Ç., hemşireliği bıraktıktan sonra Kumburgaz’a taşındı ve burada bir butik açtı. Kumburgaz eşrafı da onu hep Handan Kaya olarak tanıdı.
Ölümünden sonra erkek olduğu anlaşılan Nail Ç ile ilgili konuşan eski sevgilisi M.K., onun erkek olduğunu bilmediği kendisini Handan Kaya olarak tanıttığını söyledi. Çocuğu T.K ise annesiyle ilgili bu gerçeği yeni öğrendiğini açıkladı. Bu durumun ortaya çıkmasının ardından Nail Ç’nin T.K’yi de bir hastaneden çaldığı anlaşıldı. T.K.,’nin gerçek ailesi bulundu.
Nail Ç, ile bir dönem beraberlik yaşayan M.K, otopsi yapıldığı sırada bunu T.K’nin öğrenmemesini istedi fakat olay duyulmuştu.
Nail Ç,’ye sorulacak çok soru var fakat hayatını kaybettiği için geriye kalan tek şey; film gibi bir hayat hikayesi oldu.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS