FuckUp Nights İstanbul'da başarısızlık hikayeleri

FuckUp Nights İstanbul'da başarısızlık hikayeleri

Fuckup Nights, 2012'de Meksika'da başlayan global bir hareket. Bugün 80 ülke ve 252 şehirde FuckUp Nights yapılıyor ve her geçen gün büyümeye, yayılmaya devam ediyor. İstanbul'da gerçekleştirilen etkinlikte konuşmacılar arasında olan Doğan TV İnsan Kaynakları Grup Başkanı Yasemin Merih Alparslan, küçük başarısızlık hikayelerinin başarı ve mutluluğa kavuşmak için önemini anlattı.

"Fuckup Nights" başarısız olmuş girişim ve projelerin hikayelerinin paylaşıldığı, sorgulandığı, kutlama havasında geçen küresel bir hareket. Etkinliğin felsefesi ise, hiç başlamadığınız projelerde başarısız olma olasılığınızın yüzde 100 garantili olmasında yatar. Dün akşam gerçekleştirilen FuckUp Nights'a Kolektif House ev sahipliği yapıyor. Konuşmacılar en trajikomik başarısızlık ve batış hikayelerini anlatırken, geniş izleyici kitlesi de networking imkanı buldu. İstanbul’da 15.'si düzenlenen etkinliğin üç konuşmacısı Doğan TV İnsan Kaynakları Grup Başkanı Yasemin Merih Alparslan, Bionluk’un kurucusu Utku Subakan ve David Henzel oldu.


“Başarısızlık Hikayelerim, Başarı ve Mutluluk”


Doğan TV İnsan Kaynakları Grup Başkanı Yasemin Merih Alparslan, küçük başarısızlık hikayelerinin başarı ve mutluluğa kavuşmak için önemini vurgulayan, örneklerle zenginleşmiş konuşmasında konu hakkında yapılmış araştırmalar ve kitaplara da değindi.Yasemin Merih Alparslan kimdir?


İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu olan Merih Alparslan; Hay Management Ücret Yönetimi ve Adler Learning Center Koçluk programlarını tamamlamıştır. İş hayatına 1994 yılında Borusan Holding A.Ş.’de MT-İnsan Kaynakları Uzman Yrd. olarak başlamış, sırasıyla Okan Holding İnsan Kaynakları Yöneticiliği, DanoneSA ve Tikveşli İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Doğuş Grubu içerisinde çeşitli şirketlerde İnsan Kaynakları ve Organizasyon Gelişim Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2004 yılında Kanal D İnsan Kaynakları Direktörü olarak Doğan Grubu’na katılmış, halen Doğan TV bünyesinde yer alan Kanal D, CNN Türk, D Smart, teve2, bluTV, Dream TV, Dream Türk, D Productions, DMC, Radyo D, CNNTURK Radyo, SlowTürk şirketlerden sorumlu olarak Doğan TV İnsan Kaynakları Grup Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. PWN, PERYÖN,Fenerbahçe Spor Klubu, ÖSGD ve TKYD üyesi olan Merih, 2002-2005 yılları arasında PERYÖN Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulunmuştur. PY Dergisi Danışma Kurulu Üyesi, evli ve 2 çocukludur.


Utku Subakan (Şu anda Bionluk'un kurucusu)


13 yaşından beri girişimciliğin içinde olan Utku, bu süre zarfından birçok başarısızlığa imza attı. Her başarısız olduğu işten sonra tekrar ayağa kalkıp, bu sefer daha da fena başarısız olmasını sürekli farklı şeyler denemesine bağlıyor. Geçmişte yaşadığı başarısızlardan aldığı öğrenimlerle ile bu sıralar bionluk.com ve superlancer.com'un başarılı olması için uğraşıyor (Yine farklı şeyler deniyor). 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS