Niye Alaçatı'da kazıklanalım? Aptal mıyız?

Niye Alaçatı'da kazıklanalım? Aptal mıyız?

Turizm sektöründe kötü bir sezon yaşanırken Çeşme’de iki kişilik akşam yemeğine 550 lira hesap çıkaran restoranlar, "Yunan adaları daha ucuz" diyen köşe yazarlarına isyan etti. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, turizm bölgesindeki işletmelerin "kazıkçı" olduğuna dair bir algı oluşmasına değinerek, "Vergimizi ödüyoruz. Balığımızı faturalı alıyoruz. Çalışanımızın sosyal güvenliğini ödüyoruz. Çünkü bizler vatanseveriz. Yunan adalarında bunların hiçbiri yapılmıyor" diye konuştu. Hürriyet gazetesi yazarı Melis Alphan da İşler'in bu açıklamalarını "Niye Alaçatı'da kazıklanalım? Aptal mıyız?" başlığıyla köşesine taşıyarak tartışmaya dahil oldu.


Dün yine Thassos’ta gittiğimiz plajda iki şezlonga 7.5 Euro (23 TL) verdik; yanında ücretsiz iki de bira verdiler. Alaçatı’daki plajlara gitsek, girişte 50 TL verip üstüne iki bira içmeye kalksak 30-40 TL daha bayılacaktık.


Kaldı ki, şezlong ya da yiyip içme gibi bir derdiniz yoksa, Thassos’ta hâlâ onlarca el değmemiş koy var. Çeşme’de işletmelerin işgal etmediği bir koy kaldı mı?


İşler, Yunan adalarında tahta sandalyelerde oturmamızı da küçümsemiş.


Oysa, onların o ‘şekilli’ mekânlarının yanında, Yunan’ın tahta sandalyeleri bize o kadar sempatik geliyor ki, anlatamam.


*


Velhasılıkelam...


Yunan adalarında bizden mutlusu yok.


Vatanseverliğin ölçütü ödedikleri vergiler ise bir zahmet o vergilerin miktarını da açıklasınlar, bilelim ne kadar vatansever olduklarını.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS