Görünce kaçmamız gereken sevgili adaylarını tanımanın yolları

Türkiye’nin ilk ve en büyük ilişki ve arkadaşlık platformu Siberalem.com için, ilişkilerin sırlarını ve yaşanan aşkları mercek altına alan Zodyaklı, bu hafta, sırılsıklam aşık olmadan önce, tası tarağı toplayıp kaçmanız gereken insan tiplerini kaleme aldı.Aşk kolay gibi görünen ama özünde gerçekten fedakarlık verilmesi gereken naif, ince, hassas bir konudan ibaret. Fakat bazen hayatımıza biri girer, bu naif çiçeğin dallarını kırmaktan çekinmez. Psikoloji bu insanlara “sosyopat” der, ahlak bunları “vicdansız, insafsız” diye nitelendirir. Artık buna siz ne isim verirseniz verin, sonuç olarak karşılaştığınız an, kaçmanız gereken insanlar olduğunu bilmeniz yeterli. Hayat enerjimizi sömüren ve gördüğümüz anda kaçmamız gereken insan tipleri nelerdir, nasıl tanırız bir göz atalım.

Hepsi senin yüzündenciler.

Tema: Dışı özgüven patlaması yaşayan, içi özgüvensizlikten titreyen
Bu kişiler listemizin en başında yer alıyor. Kadın erkek hiç fark etmez, dışarıdan baktığınızda kasım kasım kasılıp, yanına beş metreden fazla yaklaştırmayan, sanatın, kültürün her dalına hakim gibi görünen arkadaşlardır. Bu insanların çizdiği koruma kalkanını aşarsanız içeride yüzeysel bilgilere sahip, içi boş, muhtemelen özgüven eksikliğinden komaya girmiş bir arkadaşla karşılaşacaksınız.

Bu insanlar kafa karıştırır, öyle hemen tanıyamazsınız da. Vazgeçilmez gibi dururlar, yalan söylemek onlar için bir sanat gibidir. Sizi umursamaz gibi görünürler ama sizi geçmişinize kadar “stalk”lamışlardır. Sizin ondan üstün olduğunuzu hissettikleri anda sizi kendilerine çekmeye çalışacaklardır. Bunu da maalesef kendi başarısızlıklarının sorumluluğunu sizinle kurdukları ilişkiye bağlayarak yapacaklardır.

Bunları nasıl tanırız?

Hep kendilerinden bahsederler
Yüksek sesle konuşurlar
Kavgacıdırlar
Öğrenmekten keyif almadıkları için sürekli birilerine bir şeyleri öğretmeye çalışırlar

Yalan söylemekten çekinmezler
Geleceğe dair uzun vadeli planları olmaz
Dış görünüşleri ile fazla ilgilidirler
Genellikle asosyaldirler
Çok sayıda arkadaşları yoktur
Kavgacı ve kabadırlar

Beni sevmeye mecbursuncular!

Tema: Hepsini senin için yapıyorum!
Bu listenin ikinci sırasında yer alıyor. Bu tipleri keşfetmek uzun zaman alabilir. Çünkü sinsice kanınıza girmeye çalışırlar. Size yapmayacakları iyilik, güzellik yoktur. Herhangi bir gezegeni mi istiyorsunuz? Söylemeniz yeterli! Muhtemelen NASA’da tanıdıkları vardır ve haftaya ‘Satürn’ sizin olacaktır. İçinizden “Ohh ne tatlı ya!” dediğinizi duyar gibiyim. Bu sinsi bir virüs gibidir, önce hissetmezsiniz fakat zamanla hayatınızın artık size ait olmadığını görürsünüz. Bir bataklığa girmiş gibisinizdir. Çıkıp gitmek istediğiniz anda “Ama ben senin için...” ile başlayan, suçlayıcı cümleler duymaya başlarsınız. Kendinizi kötü hissetmek istiyorsanız, buyurun Satürn sizin olsun! Fakat o Satürn’ün bedeli...

Bunları nasıl tanırız?

Hep sizden bahsederler
Geçmişinize sizden daha hakimlerdir
Bütün sosyal medya hesaplarınızı “stalk”larlar
Fazla vericidirler
Sorunlarınızla abartı şekilde ilgilenirler
Evinizde eşyalarını bırakırlar
Geleceğe dair gerçekten uzun vadeli planları vardır
Sürekli gülümserler ve sürekli pozitif olmaya çalışırlar

Gerçekten fazla sosyallerdir
Çok sayıda arkadaşları vardır
Muhtemelen Obama bile bunların arkadaşlarıdır
Mistik şeylerle ilgilenebilirler
Kaderci davranmayı abartırlar
Şimdilik uzak durmanız gerekenler listesi burada sonlanıyor. Bu konuyla ilgili gözlemlerime devam edeceğim. Siz siz olun bu bahsettiğim özelliklerin üçten fazlasını taşıyan insanlara kendinizi kaptırmayın.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS