Gözleri görmeyen kedisi Minnak'ı her yerde arıyor

Minnak doğuştan kör bir kedi. Ve henüz yetişkinliğe de tam erişmiş değil. Pazar günü Edremit'teki evinden kayboldu. Minnak'ı terk edilecekken sahiplenen Şenay Cankız, şimdi her yerde onu arıyor.Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir hayvansever, günlerdir sokak sokak gezerek kayıp kör kedisi Minnak’ı arıyor.
Doğuştan kör olan ve tatilciler tarafından bırakılmak üzere iken sahiplendikleri Minnak’ın ailenin önemli bir parçası haline geldiğini söyleyen Cankız, kayıp kedinin göremediği için sokakta yaşamasının neredeyse imkansız olduğunu ifade ederek, hazırladığı afişler ve sosyal medya aracılığı ile yardım bekliyor.
Şenay Cankız şunları söyledi: “Pazar günü balkona tuvaletini yapmak için çıkmış. Hiçbir şekilde de bulamadık. Minnak adına duyarlıdır."
"Seslendiğiniz zaman ismine karşılık verir. İki gözü de doğuştan görmüyor, tekir bir kedi. Hareketli bir kedi. Önce kendi imkanlarımız ile aradık. Esnafımız, komşularımız sağolsunlar bizimle beraber aradılar."

"Sosyal medyadan haberlerini verdik. Afişlerini bastırdık. Ödül ilanı verdik. Gece gündüz sürekli arıyoruz. İş çıkışı çıkıyorum tekrar arıyorum."
"Gece ses duyuyorum. Balkondan çıkıyorum. Tekrar arıyorum. Aramadığımız yer kalmadı. Sosyal medyada çok duyarlı pek çok insan paylaştı. Pazar gününden beri hiçbir şekilde biz bir iz bulamadık."
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS