Son Dakika

Hape Markası, Isabel Abbey Distribütörlüğü ile Artık Türkiye’de!

A A

12.11.2021 - 15:20 Son Güncelleme:

Yenilikçi, eğitici ve benzersiz tasarımlarıyla Hape, klasik oyuncak algısını yıkarak, yeni bir oyuncak dünyası oluşturuyor. Markanın oluşum süreci sağlam temeller üzerine kuruludur. Köklü ve saygın bir aileden gelen Peter Handstein, kariyerine Almanya’da anaokulları eğitici oyuncak satan bir firmada başladı. Doğru seçilen oyuncakların öğretici ve iyileştirici gücünden etkilenen Peter Hanstein, sektörde edindiği bilgi ve tecrübe ile oyuncak sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefledi. Eğitici ve güvenilir oyuncak markalarının önde gelen isimlerinden Hape; ‘sev, oyna, öğren’ ilkesiyle yola çıkarak, 1986 yılında Peter Handstein tarafından kuruldu. Markanın dikkat geçen adı, kurucu olan Peter Handstein’ın ad ve soyadının ilk iki harfinden meydana gelmiştir. Hape,2013 yılında kendi markası dışında 100 yılı aşkın Alman el yapımı bebek markası olan Kathe Kruse’nın da sahibi olmuştur.

Hape Markası, Isabel Abbey Distribütörlüğü ile Artık Türkiye’de!

Marka, kısa zaman içerisinde dikkat çekici yeni oyuncak kimliği ile ilgi odağı halini alarak piyasanın kalbinin attığı faktör halini aldı. Ebeveynler ve çocuklar tarafından fazlasıyla ilgiliyle karşılaşan Hape, 100’den ülkede ürünlerini çocuklarla buluşturmaya devam ediyor. Hape, geleceğin çocuklarla inşa edildiğine inanıyor ve bu doğrultuda küçük yaşlardan itibaren çocukların olumlu gelişimi için oyuncak üretimine fazlasıyla dikkat ediyor. Çocukların oyuncakta mutluluk ve güven bulmasına öncelik vererek, sürdürülebilir malzemeden üretilen bebek- çocuk oyuncak tasarım ve üretimi sonucu dünya lideri bir marka olmuştur. Çocukların merak duygusu ile fonksiyonel oyuncakları harmanlayarak, öğrenmeyi daha etkileyici bir hale getirir. Bu sayede çocuklar, hayatı anlamlandırma ve deneyimleme yetisine Hape oyuncakları ile başlayabilmektedir. Çocukların severek oynayacağı oyuncakların her alanda çocuğa öğretici nitelik kattığına inanır ve bu doğrultuda ilerler. Oyuncakların tasarım ve özellikleri, her çocuğunun benzersiz bir dünya olduğu göz önünde bulundurularak oluşturulur. Eğitici, enstrüman, rol yapma, dış mekân vb. birçok seçeneğiyle 20’den fazla oyuncak kategorisine sahiptir. Markanın farklı fonksiyona sahip oyuncakları sayesinden her çocuk, kendine en yakın hissettiği oyuncağı bularak keyifli vakit geçirebilmektedir. Hape; her zaman daha iyisini arayarak, yenilikçi bir yapıyla ürünlerini meydana getirmeye devam ediyor. Bu sayede Hape oyuncakları, gelecek neslin oyuncak özelliklerini belirleyerek temsil eder. Oyuncak tasarımı, kalite ve güvenilirliği bağımsız oyuncak dernekleri tarafından birçok ödülle taçlandırıldı. Hape, tüm ürünleriyle uluslararası kalite ve güvenlik standartlarının üstünde bir üretime sahiptir. Peter Handstein, çocukluğundaki oyuncakların saf, güvenilir ve eğitici çizgisinden ilerleyerek sektörde var basmakalıp oyuncak algısını yok sayarak, küresel bir düşünceyle hareket ediyor.  Küresel pazar taleplerini karşılamak ve farklı bakış açıları kazanmak adına ürün ve görsel tasarım alanında birçok farklı kültürel geçmişi olan ekip arkadaşları ile çalışmalar yapılıyor.ÇEVRESEL SORUMLULUK

Peter Handstein, çocukların mutluluğu ve güvenilirliği ve onlara yaşanılabilir bir dünya bırakmak için doğanın korunmasına vurgu yapmaktadır. Bu düşünce doğrultusunda ürün tasarım, malzeme ve üretimin her aşamasında ekolojik ayak izini minimum seviyeye indirgeyerek, başarısını yeşil madalya ile taçlandırır. Ürünlerde doğaya ve çocuklara zarar vermemek adına su bazlı boya kullanılır. Doğaya zarar vermemesi adına güneş enerjisi ve kinetik enerjiyle çalışan oyuncaklar için çalışmalar sürdürmektedir. Marka çevre dostu yeni malzeme bulmak için çalışmalarını sürdürüyor. Hape, ürünlerinde sürdürülebilir şeker kamışı, pirinç bazlı, ahşap ve yenilebilir doğal malzemeleri tercih eder. Çevresel sorumlulukların bilincinde olan Hape, 2020 yılında sürdürebilir malzemeler adına adımlar atmıştır. Ürünlerinde özellikle doğaya zarar vermeyen ahşap, bambu gibi sürdürülebilir hammaddeler seçilir. Bambu bitkileri araştırmak ve bambu oyuncaklar üretmek için Bambu Araştırma Merkezi inşa etmiştir. Hape 2004 yılında Çin’in ilk UNECSO bambu atölyesine ev sahipliğinde bulundu. Sürdürülebilir hammadde alanında oldukça duyarlı olan marka, 2005 yılında UNESCO ile ortaklaşa bambu oyuncak serisi oluşturuldu.

 

İlandır.