Hediye gibi hastalık: "teneke kafa"

Hediye gibi hastalık: "teneke kafa"

“Teneke kafa” lakaplı Jamie Keeton henüz adı bilinmeyen bir deri hastalığı sebebiyle başına metal olan herşeyi magnet gibi yapıştırabiliyor. Keeton hastalığı sayesinde Guiness rekoru kırmış, reklamlardan para kazanmış, ünlü televizyon şovlarına katılarak ün kazanmış.

Amerika’nın Illinois şehrinde yaşayan 47 yaşındaki Jamie Keeton’ın gözenekleri  vakumlu pedler gibi çalışıyor ve  içecek kutuları gibi metal kutuları bir magnet gibi kafasına yapıştırabilmesini sağlıyor.


Sosyal medyaya yayılan görüntülere bakılırsa her partinin aranan ismi, herkesi şaşırtan adam Keeton bu ilginç hastalığı en güzel şekilde kabullenmiş ve bundan yararlanabileceği yollar bulmuş.


Keeton, Daily Mail gazetesi ile yaptığı röpörtajda “İnsanlar durumuma çok garip diyorlardı ama artık bunu yapmam için bana para ödüyorlar, esas garip olan bu.” diyor.


Markalar ondan ürünlerini kafasına yapıştırıp fotoğraf çekerek reklam yapmasını istiyor.Keeton sıradışı yeteneği sayesinde oynadığı reklamlardan on binlerce dolar kazandığını söylüyor.


Teneke kafa” 2010 yılında Amerika’nın en ünlü talk showlarından biri olan  Ellen DeGeneresshow’da konuk olarak ününe ün katmış.


Beijing’deki yarışmadan henüz dönen Keeton, on saniye boyunca başında sekiz teneke taşıyarak en çok teneke taşıyan adam olarak Guiness Dünya Rekoru’nu kırmış.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS