Iamchild hareketine sen de katıl!

Iamchild hareketine sen de katıl!

#iamchild hareketi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, Suriyeli mülteci çocuklar için dünyanın dört bir köşesindeki çocuk ve yetişkinleri mülteci çocuklar için dayanışmaya çağırıyor.

5 yıldan uzun süredir devam eden Suriye savaşı, sadece Türkiye’de 1,5 milyon Suriyeli mülteci çocuğu alıştığı hayatından kopardı. Yarım milyonu okula dahi gidemeyen bu çocukların fiziksel ihtiyaçları için birçok proje yapılsa da, psikolojik yaraların sarılması ikinci planda kalıyor. #iamchild hareketi, bu çocuklara küçük de olsa manevi destek vermek ve farkındalık yaratmak için ortaya çıktı.


#iamchild ile nasıl destek olabilirsiniz?


#iamchild, 5 Arapça cümle ve onlara eşlik eden hareketlerden oluşuyor. Dünyanın farklı yerlerindeki çocuklar ve yetişkinler aşağıdaki videoda gördüğünüz hareketleri yapıyor ve cümleleri yüksek sesle söylüyor. Sizin de çekip paylaşacağınız videolar çocuk haklarıyla ilgili farkındalığı artırırken, Suriyeli mülteci çocuklara da desteklendiklerini, unutulmadıklarını ve sevildiklerini gösteriyor.Bugüne kadar yüzlerce çocuk ve yetişkin bu hareketlerle desteğini gösterdi. Bu desteği büyütmek, çok daha fazla kişiyi harekete geçirmek için 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde #iamchild hashtag’iyle sosyal medya hesaplarınızdan aşağıdaki videoda gösterildiği gibi, aynı hareketler ve cümlelerle paylaşımda bulunabilirsiniz.


Çocuklar için bu hareketleri tasarlayan kişi psikolojik danışman ve dans terapisti Michal Bardavid, aynı zamanda bölgede görev almış bir CCTV muhabiri. Videoda gördüğünüz cümleler ve hareketler çocuklara güvende olduklarını, sevildiklerini; bütün, güzel ve hala çocuk olduklarını hatırlatıyor.


Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS