Iphone’u cebinde patladı

Iphone’u cebinde patladı

Avusturalya'da bir bisiklet sürücüsünün başına gelen ilginç kaza, iphone kullanıcılarını korkuttu. Bisiklet sürerken akıllı telefonunun bulunduğu arka cebinin üstüne düşen adamın, telefonu patlayarak bacağından yaralanmasına neden oldu.

36 yaşındaki Gareth Clear, Avusturalya’da, bir bisiklet gezisindeydi. Bir anlık dalgınlıkla takılan bisikletçi, yere, iphone’unun da bulunduğu arka cebinin üzerine düşünce, telefon alev aldı. Çarpmanın etkisiyle son model akıllı telefonun bataryasından dışarı çıkan lityum, bir patlamaya sebep oldu.


Patlamanın etkisiyle Clear'ın şortunun içinde eriyen madde, bacağını yaktı. Iphone kurbanı Clear, korkunç kazanın ardından, deri ameliyatı olmak zorunda kaldı. İngiliz Daily Express gazetesinde yer alan haberde tam olarak iyileşmesi için bir hafta boyunca yatağa bağlı kalacağı belirtildi.


Clear, kazayı şu sözlerle anlattı, "Milyonda bir rastlanabilecek bir olaydı. Kimyasal patlamak gibiydi. Bisikletten düşerken, iphone’umunun bataryasında lityum olan bir parçanın üzerine çarpmışım. Bu yüzden telefonum patladı."


Enfeksiyon kapmaması için bir makineye bağlı kalması gerekecek.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS