İstanbul’da toplu taşıma çalışıyor mu? Bugün toplu ulaşım araçları açık mı?

A A

25.01.2022 - 12:26

İstanbul’da meydana gelen yoğun kar yağışı sonrasında Valilik’ten öğlen saatine kadar özel araçla trafiğe çıkılmaması uyarısı gelmişti. Bu uyarı sonrasında toplu ulaşım araçlarını kullanmak isteyen kişiler “İstanbul’da toplu taşıma çalışıyor mu?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, bugün İstanbul’da toplu ulaşım açık mı?

İstanbul’da toplu taşıma çalışıyor mu? Bugün toplu ulaşım araçları açık mı?

24 Ocak 2022 öğlen saatlerinden itibaren kent genelinde etkili olan kar yağışı sonrasında İstanbul’da çok sayıda bölgede trafik kilitlenme noktasına gelmişti. Hadımköy, Arnavutköy, İstoç ve çevresinde trafik tamamen durmuştu. Saatlerdir devam eden yol açma çalışmaları öncesinde de peş peşe önlemler alınmıştı. Bu önlemlerden biri de saat 13:00’e kadar özel araçların trafiğe çıkmaması olmuştu. Peki, özel araçların trafiğe çıkmasının yasak olduğu İstanbul’da toplu ulaşım açık mı?

İSTANBUL’DA TOPLU TAŞIMA ÇALIŞIYOR MU?

Metrobüs, Marmaray, tramvay, otobüs ve metro dahil olmak üzere İstanbul’da tüm toplu ulaşım araçları çalışıyor. Uzmanlar da işlerine gitmek zorunda kalan kişilere toplu taşıma araçlarını kullanması yönünde tavsiyelerde bulunuyor.