Kaçırılan işadamı çekyatın içinden kurtarıldı

A A

28.05.2016 - 11:33 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: DHA

Fatih'te Irak uyruklu 66 yaşındaki işadamını kaçırarak 2 gün boyunca elleri ve ayaklarını bağlayarak çekyatın altında sakladıkları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. Kaçırılan işadamı için ,ailesinden 150 bin dolar fidye istendiği belirtildi. Polis işadamını çekyatın içinden çıkararak kurtardı.

Kaçırılan işadamı çekyatın içinden kurtarıldı

Fatih'te 25 mayıs 2016 tarihinde polise başvuran Eyman Alhasim babasının ikametgah işlerini halletmek için evden çıktığını kendisinden bir daha haber alamadıklarını söyledi.

Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğüne ifade veren Eyman Alhasim, kendisini telefonla arayan bir kişinin babasının hayatı karşılığında 150 bin dolar fidye istendiğini belirtti. Bu şikayet üzerine harekete geçen polis telefon kayıtları ve güvenlik kamera görüntülerini kullanarak kaçırılan işadamının zorla tutulduğu Fatih'teki evi tespit etti.

Dün akşam saatlerinde Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bu eve baskın yapıldı. Baskın sırasında evde bulunan Irak uyruklu Abdulseddar A.(25) ile Rami A.(21) gözaltına alındı. Polis evde yaptığı aramada kaçırılan işadamı Basım Muhammet Abet Alhasim'i evde bulunan çekyatın içinde buldu. Elleri, ayakları ve ağzı bantlı bir halde bulunan mağdur şahıs polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Gasp Büro Amirliğine getirilen mağdur işadamı kendisini kurtaran polislere teşekkür ederken "Beni öldürecekler diye çok korktum." dedi.Poliste işlemleri tamamlanan Abdulseddar A. ile Rami A. adliyeye gönderirilirken, olayla ilgili Suriye uyruklu bir kişinin daha arandığı öğrenildi.