Son Dakika

Kuryeler bugün çalışıyor mu? İstanbul’da kargolar ve motokuryeler çalışıyor mu?

A A

30.11.2021 - 17:54 Son Güncelleme:

29-30 Kasım tarihlerinde etkili olan lodos kapsamında İstanbul Valiliği peş peşe alınan önlemleri açıkladı. Kuryeler ile ilgili yapılan açıklamada çalışma saati ve durumuna ilişkin bilgiler paylaşıldı. Peki, bugün İstanbul’da kargolar ve kuryeler çalışıyor mu, motokuryeler yasak mı?

Kuryeler bugün çalışıyor mu? İstanbul’da kargolar ve motokuryeler çalışıyor mu?

İstanbul’da dün 4 kişinin yaşamını yitirdiği şiddetli lodos ve fırtına sonrası bir dizi önlemler alındı. İlk etapta okullarda eğitime bir gün süre ara verilirken, İDO ve BUDO’da sefer iptalleri geldi. Motokuryelerin sağlığı ve yol güvenliği açısından da önemli bir karar alındı.

KARGOLAR VE KURYELER ÇALIŞIYOR MU, İSTANBUL’DA MOTOKURYELER YASAK MI?

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada “İstanbul’da hayatı olumsuz yönde etkileyen lodos fırtınası nedeniyle; motosiklet kazalarının önlenmesi, trafik seyir ve can güvenliğinin korunması açısından Valiliğimizce alınan karar uyarınca; Bugün (29 Kasım) saat 23.00’den yarın (30 Kasım) saat 18.00’e kadar; başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere, motosiklet ve elektrikli scooter araçlarının trafiğe çıkmalarına müsaade edilmeyecektir. Bu karar; özellikle yaz kış demeden büyük bir özveriyle çalışarak, hayatımızı kolaylaştıran motokuryelerimizin can ve mal güvenliklerini korumak amacıyla alınmıştır.” denildi.

Buna göre her türlü motokuryenin 18:00’e kadar yola çıkması yasak olacak. Yani motorlu kuryeler bugün 18:00’e kadar hizmet vermeyecek. Kargolar büyük araçlarla çalıştığı için onların trafiğe çıkmasında bir engel bulunmuyor. Ancak motorlu çalışması durumunda onlar da yasak kapsamında olacaklar.