Kartal Tibet öyle değişti ki artık evden dışarı çıkmıyor

Türk sinemasının efsane isimlerinden olan Kartal Tibet, yıllarca ‘Tarkan’ karakteriyle gönüllerde taht kurdu.Kartal Tibet, 27 Mart 1938'de dünyaya geldi. Babası oğlunun hep avukat olmasını istedi ama onun aklı fikri tiyatrodaydı.
Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1961 yılında Ankara’nın ilk özel tiyatrosu Meydan Sahnesi‘ni kurdu.

Karaoğlan adlı filmle sinemaya adım attı.

Karaoğlan‘dan sonra Sezgin Burak‘ın çizgi kahramanı Tarkan’ın sinema versiyonlarında, Sarmaşık Gülleri’nden Boş Çerçeve’ye bir dolu melodramda, Zambaklar Açarken, Çalıkuşu gibi pek çok edebiyat uyarlamasında, salon komedilerinde, tarihi filmlerde rol aldığı oyunculuk kariyeri sadece on yıl sürdü.

İlk kez 1977’de Tosun Paşa filmiyle yönetmenliğe adım attı. 20’den fazlasında Kemal Sunal‘ın rol aldığı çoğu iyi gişe yapan 56 film yönetti. Tabii sonra televizyon dönemi başladığı için, 12 dizinin, 200’den fazla bölümünü çekti.

Fakat sonra deyim yerindeyse ortadan kayboldu.

Bunun nedeni ise aldığı kilolardı.

Sevenlerinin kendisini bu şekilde görmesini istemeyen Tibet uzun yıllardır röportaj vermiyor, ekran karşısına çıkmıyor.

Çirkin Ziya'nın zorlu yaşam mücadelesi

Çirkin Ziya, Yeşilçam'ın emektar figüran oyuncularından. 100ü aşkın filmde rol almış, duayen sanatçılarla omuz omuza çalışmış, ancak şimdi büyük bir yaşam mücadelesi veriyor. Geçimini sağlamak için sokaklarda org çalıyor...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS