Son Dakika

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 KYK burs başvuru sonuçları sorgulama linki

A A

30.11.2021 - 09:13 Son Güncelleme:

KYK burs sonuçları sorgulama başvuru işlemlerinde olduğu gibi e devlet üzerinden gerçekleştirilecek. GSB’den açıklama geldiği anda adaylar sonuç sorgulama işlemlerini yapabilecekler. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak, 2021 burs ve kredi sonuçları sorgulama adresi nerede olacak?

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 KYK burs başvuru sonuçları sorgulama linki

Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan eğitim desteği almak isteyen yükseköğrenim öğrencileri geçtiğimiz günlerde başvurularını tamamlamıştı. Değerlendirme işlemlerinin başlamasının ardından gözler gelecek sonuç açıklamasına çevrildi. İşte sonuçlar öncesinde adayların bilmesi gerekenler…

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN BURS SONUÇLARI AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ‘En adil şekilde yürütmek için çalışıyoruz. Sonuçları size ulaştırmak için en kısa sürede bu süreci tamamlayacağız.’ dedi.

KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuçlar e-devlet üzerinden ilan edilecek. Sonuç tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmese de kasım sonunda değerlendirme işlemlerinin tamamlanması ve sonuçların erişime açılması bekleniyor.
Sonuçlar belli olduğunda "https://www.turkiye.gov.tr/kyk-ogrenim-katki-kredisi-ve-burs-sorgulama" adresinden sorgulanabilecek.

SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

KYK BURSU NE KADAR, KAÇ TL?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün öğrencilere sağladığı aylık burs ve kredi ücretleri her yıl belirleniyor.

2021 yılı için belirlenen ücret lisansta aylık 650 TL, yüksek lisansta 1300 TL ve doktorada 1950 TL.

2022 yılından itibaren zamlı ücretler aylık olarak hesaplara yatmaya başlayacak. Ancak 2022 yılı ücretleri henüz belirlenmedi. Aralık ya da ocak ayında gelecek yılın ücretlerinin de duyurulması bekleniyor.