Lemmy Kilmister anısına lokma dağıttılar

Lemmy Kilmister anısına lokma dağıttılar

Kütahya'da iki kuzen, efsanevi İngiliz heavy metal grubu Motörhead'in solisti Lemmy Kilmister anısına lokma dağıttı. Ahmet ve Deniz Bayer, Kilmister'in müzik dünyası için önemli bir kayıp olduğunu belirterek ruhuna değsin diye lokma döktürdüklerini söylediler.

Kütahya'da yaşayan iki kuzen, İngiliz heavy metal grubu Motörhead'in kurucusu olan ve 2015'in aralık ayında hayatını kaybeden ünlü rock yıldızı Lemmy Kilmister'in anısına lokma dağıttı.


Kuzenlerden Ahmet Bayer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kilmister'in ölümünün ardından onu anmak için kuzeni Deniz Bayer ile lokma dağıttıklarını söyledi. Sanatçıyı çok sevdikleri için bu şekilde anmak istediklerini ifade eden Bayer, şunları kaydetti:


"Değerli bir ağabeyimizdi"


"Kendisi, sevdiğimiz, saydığımız değerli bir ağabeyimizdi. Kişiliğini hiç bozmadı. Müzik dünyası için önemli bir kayıp. Ruhuna, canına değsin diye kendisi için lokma döktürdük. Lokma zaten eskiden beri devam eden bir geleneğimizdir. Bizim kültürümüzde insanlar, sevdiklerinin arkasından lokma döktürür. Yabancı da olsa kendisini bu şekilde yaşatalım istedik. Allah kabul eder inşallah." Deniz Bayer ise Kilmister'in örnek bir kişilik olduğunu dile getirerek, "Lemmy çok fazla albüm yaptı. Ölmeseydi belki 20 albüm daha yapardı. Ülkemizde de bu tür müzik yapan kişilerin olmasını isteriz" diye konuştu. Deniz Bayer, Kilmister anısına yaklaşık bin kişiye lokma dağıttıklarını sözlerine ekledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS