Mavi dolunay ne zaman 2021? Mavi dolunay anlamı nedir?

Mavi dolunay ne zaman 2021? Mavi dolunay anlamı nedir?

Mavi dolunay ne zaman 2021? Mavi dolunay anlamı nedir?

Nadir görülen doğa olayları içerisinde yer alan mavi dolunay önümüzdeki günlerde bir kez daha görülecek. Muhteşem doğa olayını kaçırmak istemeyenler detayları araştırmayı sürdürüyor. Peki, mavi dolunay nedir, ne zaman görülecek?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mavi dolunay doğa olayını takip etmek isteyen kişiler ne zaman, saat kaçta gerçekleşeceğini araştırmayı sürdürüyorlar. Mavi ayın bu yıl gerçekleşeceği tarih geçtiğimiz günlerde netleşmişti. İşte detaylar…

MAVİ DOLUNAY NE ZAMAN 2021?

2021 yılında mavi dolunay 22 Ağustos 2021’de saat 15:01’de kova burcunun 29 derecesinde gerçekleşecek.


22 Ağustos Kova burcunda mavi dolunay! Etkileri ne olacak? Mine Ayman yorumladı

MAVİ AY NEDİR?

Dünya’da meydana gelen volkanik patlamalar ve orman yangınlarının sebep olduğu toz bulutlarının hareketi nedeniyle mavi ve tonlarında gözüken Dolunay, gökbilimciler tarafından Mavi Ay olarak tanımlanmıştır. Aslında Ay’ın rengi değişmemekte, ancak toz bulutları sebebiyle Ay mavi renkte görülmektedir.

Mavi Ay terim olarak 1946 yılında “Sky& Telescope” dergisi tarafından kullanılmıştır, ancak tanım tam olarak Mavi Ay’ı karşılamamıştır.

Mavi Ay, ilk kez 1883 yılında belirgin bir şekilde görüldü ve kayıtlara geçti. Öte yandan mavi rengine en yakın Mavi Dolunay, 1991 yılında görüntülendi.