Mezarlıkta tehlikeli tahrik

Mezarlıkta tehlikeli tahrik

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde kimliği belirsiz kişi yada kişiler İstasyon Mezarlığı'nda bulunan mezar taşlarını kırarak zarar verdi.

Çerkezköy'de önceki gece kimliği belirsiz kişi ya da kişiler İstasyon Mezarlığı'ndaki mezar taşlarını kırarak zarar verdi. Yola sprey boyalarla "Allah yok, din yalan' yazan saldırganlar, mezarlık duvarlarına ise nazi işareti yaptı. Sabah mezarlık bekçisi tarafından fark edilen saldırıyla ilgili polis ekipleri inceleme yaparak soruşturma başlattı. Çerkezköy Belediye Başkanı AK Parti'li Ali Ertem, yapanların bir an önce bulunmasını isteyerek "Maalesef hala aramızda toplumun refahını bozmaya çalışan, buna gayret gösteren, dinden imandan yoksun insanlar var. Bu kişiler halkı kışkırtma gayesindeler. Bu nedenle vatandaşımızın sağduyulu olmasını temenni ediyoruz. Vatandaşlarımızın bu tür konulara karşı duyarlı olmasını bekliyoruz. Bu tip çirkin hareketler, bunları yapanlara dönecektir. Bu kişiler yakalanarak yüce Türk adaletine hesap vereceklerdir. Bunun yanında ilahi adalete de hesap vereceklerdir. Toplumun huzurunu, barışını, dini kutsal değerlerini bozmaya gayret gösterenlere karşı hassasiyetimiz sonuna kadar devam edecektir" dedi.


Görenler ihbar etsin


Saldırganların yakalanması için olayı bilen yada görenlerin polise ihbar etmesini isteyen Ertem, "Mezarlık yoluna 'Allah yok, din yalan' yazdılar. Mezar taşlarını kırdılar, mezar taşlarının üstüne nazizmin, faşizmin ve anarşizmin işaretlerini yapmışlar, çirkin şekiller çizmişler. Vatandaşımızın tahrik olmadan lanetlerini duygularıyla ifade etmelerini istiyoruz. Bu tip insanları görenleri adalet mekanizmasını harekete geçirmek için başvuruda bulunmaya davet ediyoruz" diye konuştu. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS