O Ses Türkiye birincileri şimdi ne yapıyor?

  1. Yaşam
O Ses Türkiye birincileri şimdi ne yapıyor?

Yarışmanın takipçileri O Ses Türkiye birincileri şu an ne yapıyor merak ediyor? İşte tüm sezonların şampiyonları...Acun Ilıcalı'nın yapımcılığındaki ses yarışması O Ses Türkiye tam 6 sezondur Türkiye'nin en iyi seslerini keşfetmeye devam ediyor. Bugüne kadar 5 şampiyon çıkaran O Ses Türkiye'de eski birinciler kimler? İşte detaylar...
2012 yılında gerçekleşen ilk O Ses Türkiye'de Murat Boz, Hadise, Mustafa Sandal ve Hülya Avşar jüri üyeliği yapmıştı. O Ses Türkiye 1. sezon şampiyonu ise Oğuz Berkay Fidan olmuştu.
2012 birincisi Oğuz Berkay Fidan
İlk sezonu Show TV'de yayınlanan O Ses Türkiye'de Hadise'nin yarışmacısı 4., Murat Boz'un yarışmacısı Oğuz Berkay Fidan ise birinci olmuştu. Oğuz Berkay’ın müzik kariyerinin nasıl şekilleneceği uzun süre konuşuldu hatta Murat Boz'un onu piyasaya nasıl süreceği merakla bekleniyordu. Ancak Oğuz Berkay aradan geçen 4 senenin ardından ancak 'Beni Ellerden Sayma' adlı şarkısıyla adından söz ettirebildi.
Tüm çabalarına rağmen Oğuz Berkay Fidan henüz kalıcı olabilecek bir müzik başarısına imza atabilmiş değil. Hala var olabilmek için çabalıyor.
2013 birincisi Mustafa Bozkurt
O Ses Türkiye 2. sezonunda jüri Murat Boz, Hadise, Mustafa Sandal ve Hülya Avşar'dan oluştu. Bu yıl Murat Boz ile Hülya Avşar’ın yarışmacıları birincilik adayı oldu. Ancak finalde Mustafa Sandal'ın yarışmacısı Mustafa Bozkurt şampiyon olmuştu.
Sonrasında Mustafa Bozkurt'un yüzü de yavaş yavaş unutulmaya başlandı. Bozkurt şimdi Anadolu'daki festival ve turnelerden geçiniyor.
Mustafa Bozkurt'un hayatındaki en büyük değişiklik ise aşkı oldu. Mustafa Bozkurt mutlu bir evlilik yürütüyor.
2014 birincisi Hasan Doğru
O Ses Türkiye 3.sezonunda jüri değişikliğine gidilerek Mustafa Sandal ve Hülya Avşar'ın yerine Gökhan ile Ebru Gündeş gelmişti. 2014 yılındaki yarışmada jüri Murat Boz, Hadise, Gökhan ve Ebru Gündeş'ten oluşmuştu. O Ses Türkiye 2014 finaline kalan 4 isim de Gökhan Özoğuz takımından çıkmıştı. Tüm dünya formatları arasında bir ilk olan bu gelişmeden sonra O Ses Türkiye 3. sezon şampiyonu Hasan Doğru olmuştu.
Geride bıraktığımız günlerde verdiği kilolarla gündeme gelen Hasan Doğru, müzik piyasasında üst sıralara tırmanamadı.
10 / 17
O Ses Türkiye birincileri şimdi ne yapıyor?
Hasan Doğru yeni hali ile mutlu mesut yaşarken mesleki kariyerini ise festival şarkıcısı olarak sürdürüyor. Kalıcı bir başarı elde edemese de memleketi Ordu'da hala çok popüler.
2015 birincisi Elnur Hüseynov
11 / 17
O Ses Türkiye birincileri şimdi ne yapıyor?
Hadise, Gökhan, Ebru Gündeş, Mazhar Alanson-Özkan Uğur'dan oluşan jüri üyesi ile O Ses Türkiye 4.sezonunda şampiyon Ebru Gündeş’in takımından çıktı. Eşsiz sesi ve eğitimiyle daha yarışmanın ilk gününden dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Elnur Hüseynov O Ses Türkiye 2015 şampiyonu olmuştu. Sesi çok iyi olsa da Azeri asıllı Elnur Huseynov'un adını henüz duymayan o kadar çok kişi var ki… Elnur Huseynov ülkemizde adını pek duyurmasa da Azerbaycan'ı Eurovision'da temsil etti.
12 / 17
O Ses Türkiye birincileri şimdi ne yapıyor?
Elnur Hüseynov'un Eurovision macerası çok da iyi geçmedi. Azerbaycan 2015 Eurovision yarışmasında Elnur 12. olabildi.
13 / 17
O Ses Türkiye birincileri şimdi ne yapıyor?
Elnur Hüseynov'un popülerliği ülkesinde hala devam ediyor. Kulüplerin ve otellerin aranan şarkıcısı konumunda. Son olarak da Azeri kanalında televizyon programına başladı.
14 / 17
O Ses Türkiye birincileri şimdi ne yapıyor?
Bu görüntüler de Elnur Hüseynov'un son imajına dair. Instagram hesabından paylaşımda bulunan Elnur, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yaşıyor.
2016 birincisi Emre Sertkaya
15 / 17
O Ses Türkiye birincileri şimdi ne yapıyor?
O Ses Türkiye 5. sezonunda jüri Murat Boz, Hadise, Ebru Gündeş, Gökhan ve Hakan Özoğuz'dan oluşuyordu. Oldukça heyecanlı geçen bir sezona damgasını vuran O Ses Türkiye 2016 şampiyonu ise Gökhan ve Hakan'ın takımında yer alan Emre Sertkaya oldu.
16 / 17
O Ses Türkiye birincileri şimdi ne yapıyor?
Emre Sertkaya şimdilerde çıkardığı single ile dikkat çekmeye çalışıyor.
17 / 17
O Ses Türkiye birincileri şimdi ne yapıyor?
İmajında değişiklik yapan Emre Sertkaya rockçı bir görünüm kazandı. Kız kardeşi ile olan bu pozu ise Instagram'daki son paylaşımı oldu.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS