Olimpiyat yarışmasında 'cankurtaran' olmak

Olimpiyat yarışmasında 'cankurtaran' olmak

Rio Olimpiyat Oyunları'ndaki yüzme yarışmaları sırasında çekilen bir fotoğraf kısa süre içinde yüzbinlerce kişiye ulaştı. Zira görüntüdeki kişi sıkıldığı her halinden belli bir olan cankurtarandı.

Rio de Janeiro'daki Olimpiyat Oyunları tüm heyecanıyla devam ederken, John Branch imzasıyla New York Times'ta yayınlanan bir makale tüm dikkatleri yüzme yarışlarında görev alan cankurtaranlara çevrildi. Makale, her ne kadar cankurtaranların önemine vurgu yapsa da haberde kullanılan 'sıkılmış cankurtaran' fotoğrafı bir internet fenomenine dönüştü. Üstelik, bu fotoğrafı sosyal medya hesaplarından paylaşan herkes, tekrara düşmekten çekinmeyerek, aynı espriyi yaptı.


CJBForHeisman isimli bir Twitter kullancısı "Kendisini işe yaramaz hissediyorsanız birilerinin olimpik yüzme yarışında cankurtaranlık yaptığını unutmayın" diye yazdı.Kendilerini aynı espriyi yapmaktan alıkoyamayan başka Twitter kullanıcıları da oldu:


Rise and Grind 


"Hiç işe yaramaz hissettiniz mi? Şimdi Olimpiyatlarda cankurtaran olduğunuzu hayal edin"


martina 


"Olimpiyatlarda cankurtaranlık diye bir iş olduğuna inanamıyorum"


B Tran 
"Olimpik yüzme yarışında cankurtaran olmak kadar kolay bir iş istiyorum"Ricky Smith ise "Olimpiyatlarda cankurtaran olmak San Diego'da meteoroloji uzmanı olmak kazar amaçsız olsa gerek" ifadelerini kullandı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS