2018'de dünyanın en değerli 10 otomobil markası açıklandı

Brand Finance, Auto & Tyres 2018 raporunda yer alan verilere göre 2018'in en değerli 10 otomobil markası belli oldu.Brand Finance, Auto & Tyres'ın raporuna göre dünyanın en değerli otomobil markaları sıralamasında 1 numara el değiştirdi.
Chevrolet 10'uncu sıradaki yerini korudu.

Audi bir sıra gerileyerek 9. sırada yer aldı.

Ford iki sıra geriledi 8. oldu.
Porsche yükselişe geçti ve 2 sıra tırmanarak 7. oldu.

Nissan bir sıraya gerileyerek 6. sırada yer aldı.
Honda iki sıra yükselerek 5'inci oldu.
Volkswagen dördüncü sıradaki yerini korudu.
Alman devi BMW ise geçtiğimiz yıldan bu yana değerini %6 arttırarak 41,8 milyar dolara çıkarmayı başardı. Ancak buna rağmen geçtiğimiz yıl 2. sırada yer alan şirket bu yıl kendine 3. sırada yer bulabildi.
Geçtiğimiz yıl listenin birinci sırasında yer alan Toyota, %6’lık bir kayıp ile değerini 43,7 milyar dolara düşürdü. Brand Finance’ın iddiasına göre Toyota’nın ana vatanındaki müşterileri odaklarını Toyota’nın orta karar araçlarından başka bir markaya kayması bunda etkili oldu.
Alman otomotiv devi Mercedes-Benz dünyanın en değerli otomobil markası oldu. Geçtiğimiz yıla göre %24’lük bir değer artışı yaşayan şirket, değerini 43.9 milyar dolara çıkarmayı başardı.
2017-2018 yılları arasında en büyük değer artışı gerçekleştiren şirket Aston Martin oldu. En büyük düşüşü ise Opel yaşadı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS