2019 Aston Martin Lagonda Vision concept fotoğrafları

Aston Martin ilk elektrikli konsept otomobili Lagonda Vision'ı Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıttı.Aston Martin de kabul etti

En sonunda Aston Martin de geleceğin elektrikli otomobillerde olduğunu kabul etti.

Cenevre'de ortaya çıktı
Aston Martin ilk elektrikli konsept otomobili Lagonda Vision'ı Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıttı.
Lagonda 'kalite'

İngiliz spor otomobil üreticisi tarafından "dünyanın sıfır emisyonlu ilk lüks markası" olarak tanımlanan Lagonda, Tesla modellerinde pek görülmeyen "kalite" kısmını da görmezden gelmeyecek.

2021'de kullanılabilir olacak

Lagonda Vision Concept, elektrikli geleceğin yanı sıra Gaydonlu markanın yeni modellerinde 2021 itibarıyla kullanacağı tasarım dilinin de habercisi.

Böyle yolcu kabini görmediniz

Ön bölümünde motor bulundurmadığı için yolcu kabinine farklı bir yaklaşım getiren Lagonda Vision Concept'in bataryaları tabanın altında. Aston Martin tasarım şefi Marek Reichman, bu çizginin üzerinde kalan bölgenin yolcular için tasarlandığının altını çizdi.

İç tasarımını Prenses'in oğlu yaptı

İç mekân tasarımında Prenses Margaret'in oğlu olan mobilya tasarımcısı David Linley ile çalışan Reichman ve ekibi, elektrikli güç ünitesinin verdiği özgürlüğü kabinin lüks olduğu kadar kadar havadar olması için kullanmış.

Menteşeli arka kapılar

Konseptte dikkat çekici birkaç özellik yer alıyor. Dışarıya ve yukarıya doğru açılan menteşeli arka kapılar, beraberinde tavanın da bir bölümünü kaldırarak yolcuların araca kolayca binmesini sağlıyor.

Taban alanı arttı

Ön koltukları yana monte edilen kollar üzerine oturtan ekip, bu sayede taban alanını arttırmış. Aracın direksiyonu ise isteğe göre sola veya sağa kaydırılabiliyor; hatta otonom sürüş modunda çıkarılabiliyor bile.

640 kilometre

Lagonda Vision Concept, katı-hâl bataryaları sayesinde 640 km'ye kadar menzil sunmakta.

Fuar boyunca sergilenecek

Aston Martin, lüks ve elektrikli konspetini 2018 Cenevre Otomobil Fuarı boyunca sergileyecek.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS