Mercedes-Benz Bahar Rallisi başlıyor

Mercedes-Benz Bahar Rallisi başlıyor

Mercedes-Benz Türk’ün ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Klasik Otomobil Kulübü’nün geleneksel bahar rallisi 23 Nisan’da başlıyor.

2015 yılında ilk defa Klasik Otomobil Bahar Rallisi’nin ana sponsorluğunu üstlenen Mercedes-Benz Türk, bu sene tekrar Klasik Otomobil Kulübü’nü destekleyerek, 23 - 24 Nisan tarihlerinde heyecanla beklenen Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016’yı gerçekleştiriyor.


Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016, 23 Nisan Cumartesi günü saat 11:00’de, İstanbul Park, Mercedes – AMG Lounge önünden 100’e yakın klasik otomobilin katılımıyla renkli görüntülerle başlayacak. Uluslararası klasmanda yer alan ve Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) B Grubu Etklinlik kategorisinde düzenlenecek olan Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016’nın ilk gününde,  ekipler İzmit’e gidecek ve rota dönüşte yine İstanbul Park, Mercedes – AMG Lounge’da son bulacak. Rallinin ikinci günü rota Beşiktaş, Shangri La Bosphorus İstanbul Hotel önünden başlayacak. Ekipler bu kez İstanbul Avrupa Yakası’nda ilerleyerek Büyükçekmece/ Güzelce’de verilecek öğle yemeği molasından sonra dönüşe geçecek, Çatalca’da Aziz Nesin Vakfı – Çocuk Cenneti’ne de uğradıktan sonra 42 Maslak’da bitiş çizgisine ulaşacaklar.


Klasik otomobil tutkunları görkemli geçişi Beşiktaş Meydanı’ndan izleyebilecekler


Otomotiv sektörünün önde gelen isimleri, klasik otomobil sahipleri, koleksiyoncuları, müze sahipleri, sanatçılar ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu Klasik Otomobil Kulübü üyelerinin yine kendi araçları ile katılacağı Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016’da otomobil tutkunları birbirinden değerli otomobilleri yakından görme fırsatını bulabilecekler. Bu nostalji havasını yaşamak isteyen tüm klasik otomobil meraklıları, 24 Nisan tarihinde saat 10:00’da Beşiktaş Meydanı’nda yer alan Shangri-La Bosphorus İstanbul Hotel çıkışında başlayacak ve İstinye’ye kadar sahil yolundan devam edecek olan görkemli geçişi izleyebilirler.Mercedes-Benz Türk’ten özel ödüller


Klasik otomobil sahipleri ve severlerinin büyük bir heyecan ve tutkuyla beklediği Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016 İstanbul ve çevresinde yaklaşık 400 km’lik bir parkurda 9 etapta gerçekleşecek. Mercedes-Benz’e özel bir etabın da düzenleneceği rotada (7 numaralı etap, Kemerburgaz – Çatalca rotası) en iyi zamanda ralliyi tamamlayarak dereceye giren ekipler, 24 Nisan akşamı “42 Maslak”da yer alan Art!Space Gallery’de düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.Farklı kategori ve klasmanlarda yaklaşık 44 ödülün dağıtılacağı gecede, “Mercedes-Benz Özel Etabı” birincisi olan ve “Mercedes-Benz Klasmanı”nda ilk üçe giren ekipleri ise özel ödüller bekliyor.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS