Parmaklıklar arkasından gelen "kitap istiyoruz" çağrısına kayıtsız kalmadılar

A A

24.02.2016 - 12:22 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Cnnturk.com

Oğuzkaan Koleji Öğrencileri, Bandırma 2 nolu T Tipi Kapalı Cezaevinde kalmakta olan hükümlü Süleyman Aydın'ın yaptığı kitap çağrısı üzerine yüzlerce kitabı Bandırma'ya gönderdi.

Parmaklıklar arkasından gelen "kitap istiyoruz" çağrısına kayıtsız kalmadılar

Oğuzkaan Koleji öğrencilerinin, geçen yıl Ağrı Diyadin Anadolu Lisesine yaptığı kitap yardımını ulusal gazetelerde gören ve halen Balıkesir Bandırma cezaevinde yatan bir hükümlünün, Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz’a yazdığı mektupta yer alan kitap ve spor malzemeleri isteği karşılıksız kalmadı.

Balıkesir Bandırma 2 No T Tipi Kapalı Cezaevinden yatan Süleyman Aydın’dan gelen mektupta, “Cezaevinde kütüphanemiz var, ancak içinde kitap yok. Okumak isteyen çok mahkum var. Cezaevinde geçen zamanı en iyi şekilde değerlendirip buradan çıktığımızda topluma yararlı insanlar olup sevdiklerimize kavuşmak istiyoruz” isteği üzerine harekete geçen öğrenciler, hemen okul içinde kampanya başlattı.

Öğrencilerden tutuklu ve hükümlülere kitap desteği

Afişler tasarlayıp okul kampüslerinde her yere asan öğrenciler, kısa sürede yüzlerce kitap topladı.  Kitapların gönderimi için ise kargo şirketleri ile görüşüp sponsor olmaları için ikna etmeye çalıştı. Cüzi bir miktar para karşılığında bir kargo şirketiyle anlaşan öğrenciler, kitap ve spor malzemelerini koliler halinde Bandırma'ya ulaştırdı.

Sosyal yaşamdan uzak kalan bu kişilerin kitapla topluma kazandırılabileceğini belirten Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, "Cezaevine kitap kampanyası öğrencilerimiz için büyük bir hayat dersi oldu, büyük ilgi gördü. Cezaevi yetkilileri de memnuniyetlerini dile getirdi. Bu kitapların parmaklıklar arkasındaki tutuklu ve mahkumlara da yeni ufuklar açmasını umut ediyoruz. Öğrencilerimizin sosyal sorumluluk kampanyalarında bu kadar aktif olmasından dolayı gurur duyuyoruz" dedi.