Riziko'nun sunucusuydu. Değişimine inanamayacaksınız

Serhat Hacıpaşalıoğlu, hayatımıza 90'ların en kaliteli yarışma programı Riziko ile girmişti.Riziko, Amerikan bilgi yarışması programı Jeopardy'den uyarlanan Türk bilgi yarışması programıydı.

1994'te, Serhat Hacıpaşalıoğlu'nun yapımcılığında TRT 1'de yayına başlayan programın sunuculuğunu da Hacıpaşalıoğlu yaptı. 1996'ya kadar TRT 1'de yayınlanmasının ardından 1998-1999 yılları ile 2000 yılında Kanal 7'de, yine Hacıpaşalıoğlu'nun yapımcılığı ve sunuculuğunda yayın hayatını sürdürdü. Toplamda 5 sezon boyunca, 709 bölümü yayınlandı.

Riziko'nun bitmesinin ardından Hacıpaşalıoğlu'nun kariyeri de başka bir alana evrildi. Hacıpaşalıoğlu şarkı söylemeye başladı. Hatta 2016 yılında Stockholm'de düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nın ilk yarı finalinde San Marino'yu 'I didn't know' şarkısıyla temsil etti.
Serhat Hacıpaşalıoğlu kimdir?

Ahmet Serhat Hacıpaşalıoğlu, 24 Ekim 1964 İstanbul'da doğdu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu.

1994 yılında “Jeopardy” isimli Amerikan Bilgi Yarışmasının Türk versiyonu olan “Riziko!” isimli yarışmanın yapımcılığını ve aynı zamanda sunuculuğunu üstlendi.

Müzik kariyerinin ilk adımlarını ise 1997 yılında attı. ‘Rüya Ben Bir Daha’ isimli ilk single çalışmasını yaptı. Sonrasında bir çok albüm çalışmalarında bulunan sanatçı, yaptığı işlerde büyük başarılar elde etti. 2004 yılında “Total Disguise” isimli şarkısını Viktor Lazlo ile seslendirdi, 2006 yılında “Chocolate Flavour” şarkısını piyasaya sürdü. Düet çalışmalarına dünyaca ünlü Tamara Gverdtsiteli ile devam etti.

Serhat Hacıpaşalıoğlu'nun son hali...
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS