Rüya öğretmenin rüyasını Büyükerşen gerçekleştirdi

Rüya öğretmenin rüyasını Büyükerşen gerçekleştirdi

Aksaray’ın Altınkaya Köyünde Fatih Çok Programlı Anadolu Lisesinde İngilizce öğretmenliği yapan Rüya Kutnal, öğrencilerinin hiç tiyatroya gitmediğini öğrenince şok oldu. Genç öğretmen hemen kolları sıvıyarak, üniversiteyi okuduğu Eskişehir’in Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i aradı. Büyükerşen genç idealist öğretmenin dileğini gerçekleştirdi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesinden mezun olduktan sonra Aksaray merkeze bağlı Altınkaya Köyüne öğretmen olarak atanan Rüya Kutnal, dersler sırasında öğrencilerinin hiç tiyatroya gitmediğini öğrendi. Bu durum genç İngilizce öğretmenini çok üzdü.  Rüya öğretmen, öğrencilerine mutlaka tiyatroya götürmeye karar verdi. Fakat Aksaray’da tiyatro olmadığını öğrendi. Aklına üniversiteyi okuduğu Eskişehir’deki tiyatrolar geldi.      Öğrencilerini tiyatroya götürmekte kararlı olan Rüya Kuntal, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’den bu konuda yardım istedi. Büyükerşen, genç idealist Rüya öğretmene bu isteğini, seve seve gerçekleştireceklerini belirterek, “ Bizim misafirimiz olursunuz. Rehber eşliğinde Eskişehir’i  de gezersiniz” dedi.


 Rüya öğretmen, hemen okul müdürüne ve öğrencilere durumu ileterek, hazırlıklara başladılar. Toplam öğrenci sayısı 50 olan, Altınkaya Fatih Çok Amaçlı Anadolu Lisesinden 46 öğrenci öğretmenleriyle birlikte Eskişehir’e yola çıktılar. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından karşılanan Rüya öğretmen ve öğrenciler Eskişehir’i gezdikten sonra, “Kanlı Nigar’ oyununu izlemek üzere tiyatroya geldiler.    


Avrupalıların soy ağacında Kafkas izleri


İlk kez tiyatro izleyecek olan öğrenciler oldukça heyecanlıydılar. İngilizce öğretmeni Rüya Kutnal, “ Bu benim bir rüyamdı. Bunu gerçekleştirdiği için Başkan Büyükerşen’e teşekkür ederim. Öğrencilerim bu geziden çok etkilendiler. Çoğu üniversiteyi Eskişehir’de okuma kararı aldılar” dedi. Müdür Yardımcısı Dağıstan Yüce ise, 1998 yılında geldiği Eskişehir’in çok değişmiş olduğunu belirterek, “ Arada milyon kadar fark var. Bir şehir ancak bu kadar sosyal olabilir, bu kadar temiz olabilir. Bize gösterilen ilgi çok güzel, çok teşekkür ederiz” dedi.    


IŞİD dünyadan ne istiyor?


Öğrenciler Kanlı Nigar oyununu izledikten sonra oyuncularla tanışarak onlarla sohbet ettiler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS