Sağlık Bakanlığı kura çekimi canlı izle! Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçları 2021 açıklandı mı?

A A

02.12.2021 - 10:10 Son Güncelleme:

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için 40 bin personel alımı ile ilgili kura çekimi detayları gündemde. Peki, sonuçların PBS üzerinden 24 Kasım tarihinde ilan edildiği Sağlık Bakanlığı kura çekimi 2021 ne zaman? İşte uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden atama yapılacak personel alımıyla ilgili bilgiler..

Sağlık Bakanlığı kura çekimi canlı izle! Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçları 2021 açıklandı mı?

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura tarihi için geri sayım başladı. Başvuru değerlendirme sonuçlarının PBS üzerinden ilanı 24 Kasım tarihinde yapıldı. Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların atama işlemlerinin tamamlanması için aşağıda belirtilen atamaya esas belgeler başvuru dilekçeleri ile birlikte; ilan edilen takvim çerçevesinde yerleştikleri kurumun ekte belirtilen adresinde olacak şekilde kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ 2021 NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi 2 Aralık tarihinde yapılacak. Detaylar (https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir. Bakanlığın sitesinde atamayla ilgili o detay;

2021 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası
 
Kura çekilişi 02.12.2021 tarihinde saat 10:30 'da Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde Noter huzurunda gerçekleştirilecektir. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kuraya katılımcı alınmayacaktır. Kura çekilişi Bakanlığımız YouTube kanalı (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi)  üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır.