Sakalsız bıyıksız erkeklere uyarı

Sakal veya bıyık eksikliği erkeklerde özgüven sorununa yol açıyor. Bu bilgiyi paylaşan ise kendilerine saç ve sakal ekimi için başvuran erkekleri gözleyebilen bir estetik merkezi yetkilisi...Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, sakal ve bıyık eksikliğinin erkeklerde özgüven sorununa neden olduğunu belirtti.
Hairestetik Turkey Saç Ekimi Merkezinden Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, şunları anlattı: “Sakal saç gibi değildir kişiden kişiye çok değişik yoğunlukta olabilmektedir."
"Belirgin düzeyde seyrek sakalı olan biri bundan rahatsızlık duymayabilir. Bu sebeple genellikle ekimde çok sık sakala ihtiyaç duyulmaz."
"Bölgesel sakal kaybı varsa bu durumda civardaki sakal sıklığında ekim planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir."
"Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1000-2000 kök arasında ekim yapılabilir."
"Sadece bıyık bölgesine ekim yapılacağında 400-800 kök arasında ekim yeterli olmaktadır."
"Sakal normalde tekli veya ikili olarak ve yüzün her bölgesinde farklı açıyla çıkmaktadır."
Sönmez, FGS tekniğiyle ekimde köklerin birli ve ikili olarak ve her bölgede olması gereken doğal açısıyla ekildiği için ekilen sakalların normal sakaldan ayırt edilmesinin çok zor olduğunu ifade etti.
Engin Sönmez, şöyle devam etti: “FGS tekniğinde kökler 0.7 mm lik uçlarla ameliyatsız bir şekilde tek tek alınıp kökler hiç bekletmeksizin aynı anda yine 0.7 mm'lik ciltler ile ekilir böylece ne alım ne ekim yerinde iz kalmadığı gibi kökler saatlerce beklemediği için oksijensizliğe bağlı kök ölümleri de olmamaktadır."
10 / 14
Sakalsız bıyıksız erkeklere uyarı
"FGS yöntemi ile ense bölgesinden alınan saç kökleri bıyık, sakal ve favori bölgelerine ekilir."
11 / 14
Sakalsız bıyıksız erkeklere uyarı
"Bu işlem profesyonel ve tecrübeli ekip tarafından yapılmalıdır."
12 / 14
Sakalsız bıyıksız erkeklere uyarı
"Yüz bölgesinde ekimlerinin açısı önemlidir. Bıyık, sakal, favori ekimlerinde kıl kökü alınan alan ve ekim yapılan alan 2 gün sonra yıkanır."
13 / 14
Sakalsız bıyıksız erkeklere uyarı
"Yıkama sonrası ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görüntüsü oluşur. 6-7 gün sonrasında pembemsi bir görünüm ortadan kalkar. Kollardan, bacaklardan, göğüsten veya enseden alınan greftlerin (saç köklerinin) yerinde hiç iz kalmaz."
14 / 14
Sakalsız bıyıksız erkeklere uyarı
Ekilen saç köklerinin, bıyık bölgesinde zamanla uzayabildiğini kaydeden Sönmez, “Erkekler normal traş aktivitelerini yaparken ekim yapılan bölgedeki kılları da kesebilir. Ekimden sonra uzamaya devam eden sakal, favori ve bıyık 8-9 günden sonra makas ile kısaltılır veya uzatılabilir. Köklerin yeterince tutunması için ilk traş tercihen 8-9. gün yapılmalıdır” şeklinde konuştu.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS