“Sessizliğime Kulak Ver” projesi 9. yılında

“Sessizliğime Kulak Ver” projesi 9. yılında

İşitme engelliler için farkındalık yaratmak ve işaret dilini yaygınlaştırmak amacıyla başlayan “Sessizliğime Kulak Ver” projesi 9. yılında. Proje kapsamında 45 lise öğrencisi de işaret dili eğitimi alacak.

Sessizliğime Kulak Ver projesi Çocuk Eğitim Derneği ve Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin katılımıyla dokuzuncu yılı açılış toplantısını yaptı. 2009 yılında başlayan projeye şimdiye kadar Çocuk Eğitim Derneği’nden 104 işitme engelli çocuk, Kabataş Erkek Lisesi’nden 300 öğrenci katıldı. Bu yıl da 16 işitme engelli çocuk ve 45 lise öğrencisi projeye dahil olacak.


İşaret dili eğitimi alacaklar


Farkındalık, eğitim ve sosyal aktivite çalışmaları kapsamında; işaret dili eğitmenin verdiği işaret dili eğitimleri ile Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerinden projeye katılan 45 öğrenciye işaret dili eğitimi verilecek. Projeye katılan tüm öğrenciler yıl içinde yapacakları el sanatları, resim, müzik, dans etkinliklerini 2017 mayıs ayında Hamdi Saver Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecek yıl sonu etkinliğinde sergilenecek.


0-6 yaş işitme engelli çocuk ve aile eğitimi projesi kapsamında geleceğe adım atmalarına çok az bir zaman kalmış olan lise çağındaki çocukların da farkındalıkları fark etmeleri hedefleniyor.


Beyinin gelişiminin en hızlı olduğu bu dönemlerde yapılan çalışmalar çocukları psikomotor, bilişsel, dil ve iletişim acısından destekliyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS