Son Dakika

Son dakika: Evergrande ne demek? Evergrande temerrüt krizi son dakika! Çin Evergrande bitcoin gündem oldu!

A A

10.11.2021 - 23:20

Evergrande kelimesi araştırılıyor. Çin'de 300 milyar dolar borcu bulunan Evergrande'de son dakika gelişmeleri takip ediliyor. Evergrande 148 milyon dolarlık tahvil kuponu ödemesini yapamazsa temerrüde düşecek. Bu sebeple Dünyada ve Türkiye'de Evergrande kelimesi araştırılıyor.

Son dakika: Evergrande ne demek? Evergrande temerrüt krizi son dakika! Çin Evergrande bitcoin gündem oldu!

China Evergrande'nin 148 milyon Dolar kupon ödemesini yapıp yapamayacağı takip ediliyor. Küresel piyasaları 300 milyar dolarlık borcuyla tedirgin eden Evergrande'de 148 milyon dolarlık kupon ödemesi için süre bugün sona eriyor. Eğer Evergrande Ödeme yapamazsa şirket temerrüde düşecek. Peki ama temerrüt ne demek?

Temerrüt ne demek?

Temerrüt, kişinin borçlandığı edimi hukuka aykırı olarak yerine getirmemesi hâlidir. Temerrüt alacaklının ve borçlunun temerrüdü şeklinde iki türlüdür. Gerek alacaklı ifa edilmek istenen edimi kabul etmeyerek; gerekse borçlu yerine getirmekle borçlandığı edimi zamanında ifa etmeyerek borca aykırı davranmış olur.

Evergrande'nin 255 milyon dolardan fazla ödeme yapması bekleniyor

Evergrande'nin 28 Aralık, Haziran 2023, Haizran 2025 vadeli tahvilleri için de 255 milyon dolardan fazla ödeme yapması bekleniyor.

Borç içinde olan Evergrande, elektrikli araç üretimi sektöründeki bağlı ortaklığındaki hisselerini satma kararı aldı.

Evergrande New Energy Vehicle Group Ltd'de bulunan yüzde 1.76'lık payını satmayı planlıyor. Hisse satışından 500 milyon Hong Kong doları elde edilmesi bekleniyor.

Evergrande ne demek?

China Evergrande Group, satış açısından Çin'deki en büyük ikinci emlak geliştiricisiydi. Fortune Global 500'de 122. sıradadır.