Teb Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Ve Direk Bağlanma: 2021 Teb Müşteri Hizmetlerine Direk Ve Kolay Nasıl Bağlanılır?

Teb Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Ve Direk Bağlanma: 2021 Teb Müşteri Hizmetlerine Direk Ve Kolay Nasıl Bağlanılır?

TEB (Türkiye Ekonomi Bankası), 7/24 çalışan bir çağrı merkezine sahiptir. Bu nedenle de gece gündüz sürekli olarak bağlanılabilecek bir çağrı merkezidir. Gündüz bekleme süresi gece bekleme süresinden daha azdır. Her müşteri direk olarak müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanmak ister. TEB çağrı merkezine de direk olarak bağlanmanın yolu da oldukça basittir. 

TEB Müşteri Hizmetleri Numarası 

TEB Müşteri hizmetlerine sadece 0850 200 0 666 numarasından ulaşılabilmektedir. Bu numara haricinde müşteri hizmetlerinin herhangi bir numarası bulunmamaktadır. TEB aramalarını da yine aynı numaralardan yapılmaktadır. Bu numara hariç başka numaradan gelen telefonlara (TEB adına) itibar edilmemelidir. 

TEB Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

TEB müşteri hizmetlerine direk olarak bağlanmak oldukça kolaydır. Şu yollar izlenerek TEB çağrı merkezinden direk olarak müşteri temsilcisine bağlanılabilir; 

 - Öncelikle çağrı merkezi aranarak istenilen bilgiler girilmelidir. Bu bilgiler genel olarak T.C kimlik numarası, müşteri numarası ve kart numarasıdır. Çağrı merkezi aranmadan önce mutlaka bu bilgiler hazır tutulmalıdır. 

 - Daha sonra 1 er saniye ara ile önce 3 ardında 1 ve daha sonra tekrar 1 (3-1-1) tuşlanarak direk olarak müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanılabilir. 

 Son olarak bankalar sesli yanıt sistemi ile de hizmet vermektedir. Sesli yanıt sistemine aktarımın yapılmasının ardından "müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanmak istiyorum" veya "müşteri hizmetleri" denilerek çağrı merkezi yetkilisine ulaşılabilmektedir. 

 Tüm bunların yanı sıra direk olarak bağlanmak için 1'İ tuşlayarak müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanılabilir. 1 genel olarak kayıp ve çalıntı bildirim merkezidir. Buraya bağlanıldığı anda yaklaşık 30 saniye içinde direk olarak yetkiliye bağlanılır. Burada yapılacak olan işlem söylenerek aktarım yapılması sağlanabilir. Ancak bu durumda bekleme süreleri değişiklik göstermemektedir. 

TEB Müşteri Hizmetleri Ücretli midir?

Tüm çağrı merkezleri gibi (850 ve 444 ile başlayanlar) TEB müşteri hizmetleri de ücretlidir. Ancak bu ücretlendirme telefon operatörlerinin paketlerine dahildir. Yani GSM operatörlerinin sunmuş olduğu ve satın alınan paketlerin içinde yer alan konuşma dakikalarından eksilmektedir. Bu paketler haricinde ekstradan bir tahsilat yapılmamaktadır. 

TEB Müşteri Hizmetlerinden Hangi İşlemler Yapılabilir? 

 TEB, müşteri hizmetleri üzerinden bankacılık hizmetleri adına bir çok işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemler başlıca şunlardır; 

 - TEB hesabına havale yapma veya ileri bir tarihe havale yapılması talimatı verme 

 - TEB hesabı olmayan baka banka hesaplarına EFT yapma veya yine ileri bir tarihli EFT talimatı verme

 - Kayıp ve çalıntı bildirimi yapma veya şüpheli işlem bildiriminde bulunma

 - Kredi kartı kullanıma açma - kapatma, kart limiti öğrenme, kart limit arttırımı yapma veya limit düşürme

 - Banka veya kredi kartı şifresi oluşturma ve kart şifresi değiştirme

 - İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık şifreleri değiştirme veya oluşturma

 - Altın ve döviz alım satım işlemleri, kur bilgilerini öğrenme

 - SWİFT (uluslararası alanda işlem yapılabilmesi için gerekli olan kod) işlemlerinin yapılması 

 - Kredi kartı ve kredi başvurusu yapma. Kredi kartı ve kredi ile ilgili limitlerin öğrenilmesi ve kampanyalar ile ilgili bilgi alma. Kredi kartı harcama dökümlerinin elde edilmesi 

 - Banka hesapları ile ilgili detaylı döküm elde edilmesi temin edilmesi 

TEB Müşteri Hizmetleri Güvenli midir? 

Bankaların kendi özel güvenlik sistemleri vardır. Bu nedenle de son derece güvenli bir sistem üzerine kurulmuştur. Hiçbir bilgi üçüncü bir şahısla paylaşılmaz ve kopyalanmaz. Bankaların çağrı merkezlerine verilen tüm bilgiler güvenli sistemler içerisinde kayıt altına alınır. Sorulan tüm bilgiler banka sisteminde kayıtlıdır ve bilgi sağlanması açısından istenmektedir. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS